obnova konania? znovu preskumanie spisu a potvrdenie rozsudku?

Ahoj, mám jeden dosť zaujímavý prípad, ktorý sa ma dosť dotýka a neviem čo ďalej.

Už raz právoplatne rozsúdený spor o hranicu pozemku.

Trochu vysvetlím a potom pridám moje zistenia a postrehy, vy ma usmernite prípadne pridajte osobné skúsenosti :) .

Tento spor prebieha už 4 generáciu a bol kľud až doteraz kým som nechcel postaviť plot okolo celého pozemku. Zo strany večne sporiaceho sa suseda nedostanem povolenie lebo podľa neho aj napriek geodetom a riadnemu meraniu vraj opäť ideme stavať na jeho pozemku...
Spor sa začal v roku pána 1961 keď sa rodiny so spoločnou záhradou rozhádali a sused nám zamedzil prístupovú cestu na pole. Prebiehal súd a prvé rozhodnutie, kde boli vykonané expertízne kroky ako geodezia a výsluch svedkov. Na základe neho nám prisúdili náš pozemok, čiže pod nátlakom VB musel odhradiť a rešpektovať rozsudok. Do roku cca 1980 podávali odvolania, námietky sťažnosti ( dokonca na najvyšší súd do Prahy ) no všetko bolo zmetené zo stola a prvý rozsudok bol vždy potvrdený.

Toľko história a teraz fakty:

1. Na katastri neexistuje záznam, ktorý by vôbec naznačoval prečo a za akých okolností sú hranice tak ako sú a teda mal byť záznam, že na základe rozhodnutia súdu...
a. Kto pochybil???prečo??
2. Súd už skartoval spis a to čo im zostalo im vraj zničila voda...
a. Je toto opäť naša chyba???
3. My máme kompletnú dokumentáciu o celom konaní v origináli a tiež aj vyznačené právoplatnosti rozsudkov
4. Počet spoluvlastníkov susedného pozemku je aktuálne 4 kde 2/4 vlastníkom je iniciátor celého diania ( teraz už babička ) matka ďalších 2 spoluvlastníkov, teda máme tu česť s 2 a 3 generáciou... :)

Aké máme teda možnosti?

1. Požiadať o znovu otvorenie pojednávania na základe nami dodaného originálneho materiálu, kde súd opäť rozhodne a tentoraz aj dodá rozsudok na kataster ( pretože pred rokmi zjavne štát pochybil! ) je to ale veľmi diskutabilné lebo otvárať už raz rozsúdený spor je podľa mňa nemožné. Ale tiež mi pripadá rovnako zcestné zakladať nový súdny spor v tej istej veci lebo narážam na to isté a to je znovu rozsudzovať už raz právoplatne rozsúdenú vec nieje možné.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus