odkupenie podielu na dome

Chcem odkúpiť 1/2 domu od exmanžela na ktorom je záložná zmluva v prospech banky - výška úveru na celý dom je 63000 Eur, pre stavbu nového domu prvého syna a tiež exekúcia za výživné pre druhého syna- dlh vo výške 2000 Eur. Celý dom má hodnotu podľa posudku 68000 Eur. Komu sa vypláca 1/2 hodnoty domu banke alebo vlastníkovi - exmanželovi? Teda kúpim za 34000 tu 1/2 domu a zostane aj celá výška úveru 63000 Eur na dome pokým to bude syn splácať, alebo sa poníži a o koľko? Ako sa to dá
najlepšie riešiť? Môže súd prihliadnuť na moje investície do domu po dobu 10 rokov po rozvode?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.