odkupenie podielu na dome

Chcem odkúpiť 1/2 domu od exmanžela na ktorom je záložná zmluva v prospech banky - výška úveru na celý dom je 63000 Eur, pre stavbu nového domu prvého syna a tiež exekúcia za výživné pre druhého syna- dlh vo výške 2000 Eur. Celý dom má hodnotu podľa posudku 68000 Eur. Komu sa vypláca 1/2 hodnoty domu banke alebo vlastníkovi - exmanželovi? Teda kúpim za 34000 tu 1/2 domu a zostane aj celá výška úveru 63000 Eur na dome pokým to bude syn splácať, alebo sa poníži a o koľko? Ako sa to dá
najlepšie riešiť? Môže súd prihliadnuť na moje investície do domu po dobu 10 rokov po rozvode?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.