Odmietnute platby na PN kvôli oneskorenej platbe

DoOd čitateľa prišla nasledujúca otázka:
Som szčo od roku 1999. V polovici mesiaca december 2013 som prerušil živnosť od 1.1.2014 na dobu 6 mesiacov. Dňa 31.12.2013 som mal úraz, tak od 2.1.2013 prvý pracovný deň v roku 2014 mám PN. Odovzdal som všetky doklady na soc. poisťovňu a predbežne mi bolo povedané že nemám nárok na vyplatenie dávok počas PN nakoľko som uhradil povinné poistenie po 8.1.2014, platba dňa 14.1.2014.
Potrebujem vedieť či poisťovňa postupuje správne, predsa za oneskorenú platbu si učtuje penále, dokonca mám tam preplatok viac ako 12 eur. Zdá sa mi čudné aby poisťovňa pre oneskorenú platbu odmietla vyplatiť PN. Vie mi v tom niekto poradiť ?
Ďakujem prajem pekný deň. josiek

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus