Odpor voči platobnému rozkazu

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o odbornú radu ohľadne môjho problému.
Ako živnostník som prevádzkovala kamennú predajňu. Mesiace december 2015 - február 2016 boli natoľko slabé, že som bola nútená túto prevádzku zatvoriť. Žiaľ nemala som dostatok finančných prostriedkov na úhradu poslednej faktúry svojmu dodávateľovi dverí a zostala som mu dlžná sumu 872,34€ (plná výška faktúry bola 1072,34€, čiastočnú úhradu vo výške 200,-€ som vykonala v decembri 2015).
Dňa 01.07.2015 som si prevzala zásielku zo súdu so žalobou o zaplatenie 872,34€ s príslušenstvom - Návrh na vydanie platobného rozkazu, spolu so samotným platobným rozkazom, ku ktorému mám lehotu na podanie odporu do 15 dní. Chcem sa preto spýtať, či je možné podať odpor z dôvodu insolventnosti a požiadať o predĺženú lehotu na zaplatenie dlžnej sumy, teda splátkový kalendár? Samotný záväzok uznávam. A môžem napríklad uviesť, že taktiež splácam svoj záväzok po lehote splatnosti voči prenajímateľovi priestorov, v ktorých sa moja predajňa nachádzala, a ktorý som tiež z dôvodu insolventnosti nebola schopná uhradiť včas, pričom som sa so svojim veriteľom dohodla na splátkovom kalendári a tento riadne dodržiavam a predpísané splátky uhrádzam v stanovenom termíne? Toto viem preukázať výpismi z účtu a predložením samotnej dohody o splácaní dlhu.
Vopred Vám ďakujem, ak si na môj problém nájdete čas.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus