Odpor voči platobnému rozkazu

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o odbornú radu ohľadne môjho problému.
Ako živnostník som prevádzkovala kamennú predajňu. Mesiace december 2015 - február 2016 boli natoľko slabé, že som bola nútená túto prevádzku zatvoriť. Žiaľ nemala som dostatok finančných prostriedkov na úhradu poslednej faktúry svojmu dodávateľovi dverí a zostala som mu dlžná sumu 872,34€ (plná výška faktúry bola 1072,34€, čiastočnú úhradu vo výške 200,-€ som vykonala v decembri 2015).
Dňa 01.07.2015 som si prevzala zásielku zo súdu so žalobou o zaplatenie 872,34€ s príslušenstvom - Návrh na vydanie platobného rozkazu, spolu so samotným platobným rozkazom, ku ktorému mám lehotu na podanie odporu do 15 dní. Chcem sa preto spýtať, či je možné podať odpor z dôvodu insolventnosti a požiadať o predĺženú lehotu na zaplatenie dlžnej sumy, teda splátkový kalendár? Samotný záväzok uznávam. A môžem napríklad uviesť, že taktiež splácam svoj záväzok po lehote splatnosti voči prenajímateľovi priestorov, v ktorých sa moja predajňa nachádzala, a ktorý som tiež z dôvodu insolventnosti nebola schopná uhradiť včas, pričom som sa so svojim veriteľom dohodla na splátkovom kalendári a tento riadne dodržiavam a predpísané splátky uhrádzam v stanovenom termíne? Toto viem preukázať výpismi z účtu a predložením samotnej dohody o splácaní dlhu.
Vopred Vám ďakujem, ak si na môj problém nájdete čas.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.