Odstránenie cudzej stavby z môjho pozemku

Dobrý deň.
Prosím o radu, ako môžem riešiť nasledovnú situáciu:
Som vlastníkom dvoch susediacich pozemkov. Na jednom z nich je postavený dom, ktorý nie je mojim vlastníctvom. Z tohto domu vedie zvod (trativod), ktorý slúži k jeho odkanalizovaniu - dom nemá vlastnú žumpu, verejná kanalizácia v obci nie je vybudovaná. Tento zvod však vedie cez obidva moje pozemky.
Mám zámer vybudovať spevnenú príjazdovú cestu, ktorá však bude viesť práve cez toto miesto. Majiteľ domu však neprejavuje žiadnu súčinnosť a ani záujem o vyriešenie. Aké mám, prosím Vás, možnosti? Plánujem majiteľa domu písomne informovať o mojom zámere a zároveň ho požiadať o odstránenie tohto zariadenia. Násilné odstránenie beriem ako poslednú možnosť.
Dodávam ešte, že toto zariadenie nie je súčasťou stavebných plánov domu a nie je ani dodatočne skolaudované.
Pekne ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.