Odstúpenie od zmluvy ojazdeného auta

Dobrý deň, 28.2.2015 som si zakúpil ojazdené vozidlo od súkromnej osoby. Mali sme uzavretú aj jednoduchú zmluvu kde bolo písané, že ma oboznámil so všetkými nedostatkami a ja súhlasím. Bol tam aj dodatok o jednej závade ktorú som bral na vedomie.
Na aute som najazdil už okolo 5000km, po čase som prišiel na to, že závadu na ktorú ma upozornil nebola pravdivá, ale problém bol niekde inde, ale pre to tu nepíšem.
Po 2 mesiacoch používania sa auto začalo správať divne a prišli sme na to, že sa pokazilo pravdepodobne čerpadlo a trysky, pri kúpe mi povedal že 3 zo 4 trysiek sú nové a teraz keď som od neho chcel bločky na tieto 3 nové trysky mi povedal, že nová je iba 1 a 3 sú použité zo starého vozidla, toto je dôvod prečo píšem a či je možné žiadať opravu alebo prípadne vrátenie peňazí keď mi zatajil stav týchto súčiastok, ktoré nie sú najlacnejšie. + sa chcem spýtať či sa to nedá počítať ako skrytá vada. A navyše mám pocit, že auto malo burany zadný nárazník a to nieje ani v zmluve a ani mi to ústne neoznámil.
Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus