opatrovateľský príspevok verzus kurz cez ÚP

Dobrý deň, prosím Vás o pomoc. Som nezamestnaná 39r. žena a ÚP mi schválil žiadosť o rekvalifikačný kurz, ktorý začal 14.10.2019. 31.10.2019 mi zároveň ÚPSVaR /po nekonečnom doťahovaní/ priznal aj opatrovné na ťažko chorú svokru. Kým som na kurze stará sa o ňu manžel. Rozhodnutie nadobudne právoplatnosť až o 14 dní. Teraz mám ale dilemu, či mi ÚP nezatrhne kurz. Rada by som si ho dokončiť, lebo svokra už dlho žiť nemusí a potom by som mala väčšiu šancu sa zamestnať. Už mi tento kurz raz zamietli a teraz keď už vlastne mám schválený nerada by som prišla o možnosť dovzdelania sa. Zároveň po dlhom boji o opatrovné tiež by som bola nerada keby mi ho vzali. Moja otázka znie: Môžem si kurz dokončiť bez toho aby mi siahli na opatrovné? Ďakujem pekne :-)

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus