Paralelné materské

Dobrý deň,predčasom som sa riadila radou pani Navrátilovej z októbra, ktorá sa týkala paralelného poberania materského rodičmi ak sa jedná o 2 rôzne deti. uviedla, že ministerstvo prisľúbilo, že tento stav je možný a pokiaľ si ho pobočky sociálnej poisťovne vysvetľujú po svojom tak sa treba obrátiť na Ústredie. my sme tak urobili, avšak na Ústredí nám to tiež zamietli s tým, že tento stav nie je možný, že nemôže otec poberať materské na 1 dieťa a matka na druhé, ani rodičovský. na koho sa máme obrátiť na ministerstvo? a čo ešte môžme v tejto veci podniknúť? manželovi stopli materské po narodení ďalšieho dieťaťa, chýbali mu ešte 3 mesiace. môže si o ne nárokovať spätne keďže mu boli odobraté neprávom? je dlhodobo PN. ďakujem za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zamestnávatelia pozor! Ženám nahlasujete materskú a rodičovskú, mužom vždy len rodičovskú dovolenku
Počet vyplatených materských dávok rastie a nie je ani výnimkou, keď ich poberajú otcovia detí. V prípadoch, ak tomu tak je, zamestnávatelia nikdy neoznamujú Sociálnej poisťovni začiatok, ani koniec materskej dovolenky, ale nahlasujú začiatok a koniec rodičovskej dovolenky.
Piloti či letušky majú na štrajk právo, letoví dispečeri nie
Medzi profesie, ktoré nemajú právo na štrajk, patria sudcovia, prokurátori alebo hasiči.
Šesť rád, ako vybrať mobil pre seniora
Seniorov v celej Európe pribúda. Len vlani ich bolo desať miliónov a do roku 2040 sa ich počet zvýši na 42 miliónov. S vekom pribúdajú nové výzvy, s ktorými si veľakrát nevedia rady. Problémom sú aj rôzne zdravotné i psychické problémy.
Chcete, aby sa vaše deti učili inovatívne? Sledujte moderné vzdelávacie projekty a upozornite na ne školu
Odborníci sa zhodujú, že dnešní žiaci sa v škole učia rovnako ako ich rodičia a starí rodičia. A to nie je dobré, lebo svet sa medzitým výrazne posunul a požiadavky na človeka sú dnes úplne iné, ako kedysi. Výsledkom je, že zo škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí nemajú požadované zručnosti.