Paralelné materské

Dobrý deň,predčasom som sa riadila radou pani Navrátilovej z októbra, ktorá sa týkala paralelného poberania materského rodičmi ak sa jedná o 2 rôzne deti. uviedla, že ministerstvo prisľúbilo, že tento stav je možný a pokiaľ si ho pobočky sociálnej poisťovne vysvetľujú po svojom tak sa treba obrátiť na Ústredie. my sme tak urobili, avšak na Ústredí nám to tiež zamietli s tým, že tento stav nie je možný, že nemôže otec poberať materské na 1 dieťa a matka na druhé, ani rodičovský. na koho sa máme obrátiť na ministerstvo? a čo ešte môžme v tejto veci podniknúť? manželovi stopli materské po narodení ďalšieho dieťaťa, chýbali mu ešte 3 mesiace. môže si o ne nárokovať spätne keďže mu boli odobraté neprávom? je dlhodobo PN. ďakujem za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete mať i v horúčavách príjemný byt? Neurobte chyby pri kúpe klimatizácie
Ak uvažujete nad výberom klimatizácie, na jej obstaranie a inštaláciu vám už nezostáva veľa času.
Abeceda proti pádu z výšky môže zachrániť život pracovníka
V prípade, že sa stane úraz pri páde z výšky, inšpektorát práce skúma, ako boli dodržané všetky bezpečnostné opatrenia. Najmä, či ste pracovníka vo firme oboznámili so všetkými rizikami spojenými s výkonom jeho práce.
Čo môžete urobiť, aby vás GDPR nebudilo zo sna
Nové nariadenie EÚ o ochrane osobných údajov vstupuje do platnosti už 25. mája. Využite naše profesionálne služby a získajte platné súhlasy na spracovanie osobných údajov pomocou Mafra call centra.
Prax tlačí na nové stavebné predpisy
Nové predpisy rozdelené do dvoch zákonov sľubujú, že sa povoľovanie stavieb zjednoduší a urýchli. V akom štádiu je proces ich prípravy a kedy by mali byť zverejnené ich konečné verzie, hovoria predstavitelia ministerstva dopravy a výstavby a experti z praxe.
Pracujte v oblasti potravinárstva
Hľadáte si prácu? Pozrite si prehľad aktuálnych voľných pracovných miest s nadštandardným platom. Ponúka ich portál ISTP.sk.