Paralelné materské

Dobrý deň,predčasom som sa riadila radou pani Navrátilovej z októbra, ktorá sa týkala paralelného poberania materského rodičmi ak sa jedná o 2 rôzne deti. uviedla, že ministerstvo prisľúbilo, že tento stav je možný a pokiaľ si ho pobočky sociálnej poisťovne vysvetľujú po svojom tak sa treba obrátiť na Ústredie. my sme tak urobili, avšak na Ústredí nám to tiež zamietli s tým, že tento stav nie je možný, že nemôže otec poberať materské na 1 dieťa a matka na druhé, ani rodičovský. na koho sa máme obrátiť na ministerstvo? a čo ešte môžme v tejto veci podniknúť? manželovi stopli materské po narodení ďalšieho dieťaťa, chýbali mu ešte 3 mesiace. môže si o ne nárokovať spätne keďže mu boli odobraté neprávom? je dlhodobo PN. ďakujem za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Znížiť daň pomôžu aj príspevky do 3. piliera
Optimalizáciou daní môžete ušetriť svoje financie.
Živnostníci, svoje dane legálne optimalizujte
Živnostníci a samostatne zárobkovo činné osoby majú niekoľko možností, ako si legálne optimalizovať výšku dane, ktorú zaplatia štátu. Daňoví poradcovia a účtovníci zosumarizovali 20 tipov, ako ušetriť čo najviac a neurobiť pri priznaní chybu.
Predíďte problémom s e-formulárom
Nekompletné doklady, chýbajúce údaje či nesprávny výber formulára. To všetko môže riadne skomplikovať prípravu a vypĺňanie daňového priznania. Preto si ho nenechávajte na poslednú chvíľu a v prípade štruktúrovanejších príjmov je dobré sa radšej obrátiť na profesionála. Ako predchádzať najčastejším chybám, radia odborníci.
Ľudia často nevedia prepočítať príjmy zo zahraničia
Veľa ľudí nevie, ktoré príjmy zdaňovať a ktoré nie. Často nezahrnú do svojho priznania všetky, čo sa potom prejaví na konečnom výsledku. Hovorí o tom v rozhovore Dana Droppová, členka prezídia Slovenskej komory daňových poradcov.
Výpisy z 2. piliera čítajte. Zistíte, koľko vám peniaze „zarobili“
Ak vám má druhý pilier na dôchodku pomôcť, vaše peniaze musia zarábať. Výpis z osobného dôchodkového účtu prezradí, či sa oplatí rozdeliť úspory do výkonnejších fondov .