Paralelné materské

Dobrý deň,predčasom som sa riadila radou pani Navrátilovej z októbra, ktorá sa týkala paralelného poberania materského rodičmi ak sa jedná o 2 rôzne deti. uviedla, že ministerstvo prisľúbilo, že tento stav je možný a pokiaľ si ho pobočky sociálnej poisťovne vysvetľujú po svojom tak sa treba obrátiť na Ústredie. my sme tak urobili, avšak na Ústredí nám to tiež zamietli s tým, že tento stav nie je možný, že nemôže otec poberať materské na 1 dieťa a matka na druhé, ani rodičovský. na koho sa máme obrátiť na ministerstvo? a čo ešte môžme v tejto veci podniknúť? manželovi stopli materské po narodení ďalšieho dieťaťa, chýbali mu ešte 3 mesiace. môže si o ne nárokovať spätne keďže mu boli odobraté neprávom? je dlhodobo PN. ďakujem za radu

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.