Pes v nájomnom byte

Dobrý večer.
Bývame v prenajatom byte mesiac a máme malého psíka prenajímateľovi sa to nepáči a chce nás z bytu vyhodiť v zmluve sa o domácich zvieratách nepíše nič, ale prenajímateľ sa ohradza na domový poriadok kde je napísané, že sú zakázané zvieratá v spoločných priestoroch. Vo vchode býva ešte jedna rodina ktorá má psa a oni žiaden problém s rovnakým prenajímateľom nemajú.
Chcem teda vedieť ci mame nejaké šance vyhrať takýto spor alebo opäť hľadať iný nájom. Poprípade na koho sa obrátiť aby nám s našou situáciou pomohol?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.