Petícia za odsťahovanie vlastníka bytu

Dobrý deň,
už 15 rokov vlastním byt, v ktorom aj rovnako dlhý čas bývame a ktorý je pod správou Stavebného bytového družstva občanov. Obyvatelia bytov na základe klebiet spísali proti nám petíciu za odsťahovanie a podali ju na SBDO. V petícii nie sú uvedené žiadne konkrétne skutky ani dôkazy, len všeobecné formulácie, že údajne " znemožňujeme oddych po práci, devastujeme životné prostredie a majetok, ohrozujeme ostatných občanov..." SBDO sa nám vyhráža priestupkovým konaním, pokutami a predajom bytu prostredníctvom súdu bez súhlasu vlastníka, a to bez toho, aby vec preverilo. Je SBDO oprávnené takto postupovať a to len na základe petície?
V upozornení SBDO píše, že ak nastane "ďalší prípad narušovania pokojného bývania a budú na nás podané ďalšie oznámenia", tak nám byt predajú. Upozorňujem, že žijeme slušne, pracujeme, študujeme, náš byt je čistý a útulný, nikdy sme na dome nič nerozbili ani nezničili, obvinenia z devastovania životného prostredia a majetku vôbec nechápem. Je možné pripraviť niekoho o strechu nad hlavou, domov a urobiť z neho bezdomovca, len na základe udaní, vymyslených, vykonštruovaných obvinení a klebiet? Smie SBDO vôbec reagovať týmto spôsobom, hoci nie je orgánom verejnej moci ? Je SBDO vôbec príslušné na vybavovanie petícií a je takáto petícia v súlade so zákonom, ak zasahuje do vlastníckeho práva garantovaného Ústavou SR? Ide o skutočne veľmi vážne obvinenia. Ako sa môžeme proti nim brániť?
Za ústretovosť a pomoc ďakujem.
Linda

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus