Platenie dani z príjmu pri predaji darovanej nehnuteľnosti

Dobrý deň
Tento rok 3/2013 som nadobudla darovaním od starej mamy pozemok v extraviláne, ktorého bola vlastníkom viac ako 10 rokov a ktorého hodnota bola určená v darovacej zmluve dohodou zmluvných strán /vyhlásením darcu/ na výšku 5000 Eur. Tento pozemok som následne predala 9/2013 "štátu" za cenu určenej v zmysle zákona NR SR č. 18/1996 Z.z. o cenách v znení neskorších predpisov a vyhlášky MF SR č. 87/1996 Z.z. , ktorej kúpna cena bola vo výške 5000 Eur. Moja otázka je či som oslobodená od platenia daní z príjmu pri predaji, keď moja stará mama tento pozemok vlastnila viac ako 10 rokov a pri predaji by bola oslobodená od platenia tejto dane. Zároveň mám otázku, či daňový úrad bude rešpektovať ohodnotenie daru v darovacej zmluve, nakoľko predaj nastal v tom istom roku ako darovanie a cena pri predaji je vlastne nemenná, alebo bude treba dať vyhotoviť znalecký posudok na posúdenie ceny v čase darovania?
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus