Platím daň z príjmu z predaja darovanej nehnuteľnosti?

Dobrý deň. Nadobudol som byt po mojej matke, ktorý ho vlastnila viac ako 5 rokov, v decembri 2007 na základe darovacej zmluvy.  V roku 2010 som ho predal, nemal som tam trvalý pobyt. Musím v tomto roku odviesť daň? Alebo platí tá istá podmienka ako keby som byt zdedil dedičným konaním v priamom rade a kedže matka ho vlastnila viacej ako 5 rokov, tak daň nemusím odvádzať?

A ak som povinný odviesť daň, ako určim nadobúdaciu cenu z roku 2007, keď v darovacej zmluve nebol byt ohodnotený? Mam len znalecký posudok z roku 2009, v ktorom je byt ohodnotený na sumu oveľa vyššiu za akú som ho predal v roku 2010. A predpokladám, že v roku 2007 boli ceny nehnuteľnosti ešte vyššie...

Ďakujem za odpovede! 

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete za svoju pôdu náhradný pozemok? Takto sa k nemu môžete dostať
Pre veľkú rozdrobenosť pôdy nemôžete užívať svoje pozemky.
Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.