Platit Mesacny predpis zaloh na byt v osobnom vlastnictve v plnej vyske ?

Dobry den

chcem sa opytat musim zo zakona paltit preddavky v plnej vyske kt mi boli poslane na nasledujuci rok (spolocenstvom, predsedou spolocenstva kt to dal uctovnik ...) ? tzn platim urcitu ciastku a jeden rok mam preplatok iny nedopaltok kt hned dopaltim pri vyuctovani. Otazka znie ci je moja povinnost platit to co mi teda posle spolocenstvo na zaklade spotreby z minuleho roka a ak nezaplatim presnu sumu mozu mi dat penale za neplatenie mesacneho predpisu ? na zaklade zakona XX.... ako mi bolo pohrozene?
Menim si mesacne preddavkove platby za elektrinu popripade plyn uplne bezne s tym ze to neni problem akurat v jednom byte konkretne zmenou predsedu to chcu penalizovat.

Dakujem s pozdravom J.Klizan

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus