plavajuca podlaha v byte odpojenie od centralneho vykurovania

zaujmalo by ma ako mam postupovat ked sa chcem odpojit od centralneho vykurovania. Kde sa dava ziadost a ako dlo sa caka na vybavenie ci potrebujem suhlasy vsetkych sussedov alebo staci iba nadpolovicna vecsina? Potom by ma zaujmalo ako sa vypocita suma ktoru budem musiet zaplatit za spolocne priestory a za odber tepla od ostatných bytov. Jedna sa o byt na tretom poschodi je posledny byt teda na samom vrchu severovychodna strana susedi s dvomi bytmi jedne zo spodu druhy zo zapadnej strany tehlova bytovka. kto je opravneny vypocitat a vlastne kto mi urci tuto sumu. Nejde mi ani tak o usporu energie ako o podlahovy system vykurovania

dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.