PN po rodicovskej dovolenke

Dobry den, Rada by som poprosila o radu. Momentalne som na rodicovskej dovolenke. Z dovodu rizikoveho tehotenstva chcem ist na PN. Zaujimalo by ma ci budem mat narok na nemocenske v pripade ze ukoncim poberanie rodicovskeho a nastupim spat do zamestnania (zamestnavatel ma prihlasi na poistenie od dalsieho dna od ukoncenia rodicovskej) a hned od prveho dna budem PN. Alebo musim mat nejake odpracovane dni? V akej vyske bude nemocenske, v resp z coho sa bude vypocitavat?
A doplnujuca otazka - budem mat narok na matersku vo vyske v akej by som mala v pripade retazoveho porodu (predchadzajuca materska bola v max vyske). V resp z coho sa bude vypocitavat materska ak som bola rodicovska- PN - materska? Mam trvaly pracovny pomer.
Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus