Po ukončení rodičovskej dovolenky bez práce, môžem žiadať príspevok rodičovi?

Dobry den. Poprosim poradit, v 08/2010, dovrsila dcera 2 roky a mne vyplatili UPSVaR posledny zvyseny RP. Od 09/2010 som ju umiestnila do dets.jasiel, ale znizeny RP bol vyplateny mne (aspon 1 den v mesiaci som sa riadne starala o dieta). Chcela som sa vratit do prace, ale moje pracovne miesto je obsadene a ine ponuknute, nezdpoveda mojmu vzdelaniu,  dohodli sme sa o ukonceni PP a odstupnom, zatial som este stale u nich zamestnana ako na RD a hladam si nove zamestnanie, co sa mi zatial nepodarilo. Chcem aby dieta bolo nadalej umiestnene v skol.zariadeni, aby som si mohla najst nove zamestnanie, k byvalemu zamestnavatelovi sa vratit nemozem, nema pre mna miesto.
Ako je to teraz so mnou co sa tyka odvodov? Ak by som pracovala aspon na dohodu v 10/2010 mala by som  narok na Prispevok rodicovi?  Mam sa nahlasit na Urad prace? Budu mi aj nadalej preplacat naklady na jasle? Naspat na RD sa vatit zatial nechcem. Dakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus