Poberanie materskeho otcom-dolozenie dokladov v Soc.poistovni

Dobrý deň, manžel podal žiadosť o materské v SP,dolozil rodný list,dohodu o prevzatí dieťaťa do starostlivosti a tiež potvrdenie z UPSVaR,že som požiadala o odňatie RP, ktorý mi bol doteraz vyplácaný. Pani v SP žiadala predložiť aj potvrdenie z UPSVAR,že aj on nepoberal RP. Podľa mňa je to zbytočné,ak na mojom potvrdení je uvedené,že mi bol vyplácaný a požiadala som o odňatie RP. UPSVAR predsa nemôže vyplácať obom rodičom RP.Maju právo to žiadať? Žiadnu takú info som na stránke SP nenašla. Je tam uvedené,že je potrebné doložiť,že matka nepoberá RP. Ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zdanením podielov na zisku sa vraciame do minulosti
Prípady s rôznymi variantami zdanenia vysvetľuje Silvia Hallová, daňová partnerka spoločnosti Grant Thornton Slovensko, členka Slovenskej komory daňových poradcov.
Pri dividendách dajte pozor na zmeny
Vyplácanie dividend, teda podielov na zisku, zásadne ovplyvňuje fakt, že začiatkom tohto roka sa v ich zdaňovaní urobila hrubá čiara. Začal totiž platiť nový zákon.
Ako zákon tento rok upravil vyplácanie podielov zo ziskov
Vyplácanie podielov zo ziskov sa mení.
Ktoré jazdené autá majú najmenej porúch? Tu sú výsledky skúšok spoľahlivosti
Rebríčky bezporuchových áut zväčša vyhrávajú tie s vyššou cenou, no spoľahlivé sú aj medzi lacnejšími modelmi. Najlepšie (v cene do 10-tisíc eur) obstála Toyota Yaris.
Profesie, o ktoré sa firmy bijú a prinášajú slušné zárobky
Ste ITečkár a chcete zárobok nad 2-tisíc eur? Taký ponúka aj firma so sídlom v Novej Bani. Ak máte technické vzdelanie, nemusíte sa obávať o prácu. Trh práce je zavalený ponukami. Tu sú niektoré.