Poberanie rodicovskeho prispevku

Dobry den, v sobotu sa mi skoncila materska a kedze som k 31.12.2017 dostala vypoved od zamestnavatela dohodou, bola som sa zahlasit na urad prace socialnych veci a rodiny, aby som mohla poberat podporu. Mala som zistene, ze partner moze popri zamestnani poberat rodicovsky prispevok kym budem na podpore, kedze ja nemozem poberat 2 socialne davky. Avsak na urade soc. veci a rodiny mu tuto ziadost zamietli, ze na to nema narok. Ako dovod uviedli, ze musi najskor poziadat o matersku a vycerpat si ju a az potom moze cerpat rodicovsky prispevok. Avsak partner nechce cerpat matersku, nakolko sa mu to financne neoplati. Mozete mi prosim pomoct. Moze partner poberat rodicovsky prispevok bez cerpania materskej? Je to niekde prosim definovane v zakone, aby sme to mohli ukazat na urade? Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus