podmienka 270 dní pre nárok na materské

Dobrý deň,
prosím Vás o odpoveď k mojej otázke. V súčasnosti mám dvoch zamestnávateľov a som tehotná, termín pôrodu 15.9.2017.
Prvé zamestnanie trvá od 01.11.2014, druhé zamestnanie od 13.12.2016. Nárok na materské si chcem uplatniť len z toho druhého zamestnania, kde podmienku 270 dní spĺňam len v ideálnom prípade, tj. v prípade pôrodu v stanovenom termíne. Je možné kvôli bezproblémovému splneniu podmienky 270 dní ukončiť prvé zamestnanie napr. k 30.4.2017 a opätovne uzatvoriť pracovný pomer u tohto istého zamestnávateľa od 01.05.2017? Bude sa toto považovať za ukončenie nemocenského poistenia a započíta sa mi doba tohto ukončeného poistenia do doby 270 dní poistenia v posledných dvoch rokoch pred pôrodom pre nárok na materské z druhého zamestnania?
Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nekupujte darčeky na úver. Tu sú rady, ako si Vianoce zbytočne nepredražiť
Slováci si chcú na Vianoce dopriať viac ako inokedy. Utrácajú neprimerane nielen na jedlo a nápoje, ale kvôli darčekom sú ochotní narobiť si dlhy.
Svoju budúcu penziu si môžete overiť
Blížite sa k dôchodkovému veku a neviete, aký bude. Alebo po škole zvažujete, či si sporiť na dôchodok už teraz. Experti pre HN radia, ako si môžete udržať životný štandard aj vo vyššom veku.
Chcete poslať vianočný balíček či pozdrav. Ustrážte si termíny
Pohľadnice a listy v rámci Slovenska sa k adresátovi dostanú do Vianoc, ak ich pošlete najneskôr 20. decembra druhou triedou a 21. decembra, ak využijete prvú triedu.
Trh hľadá zdravotné sestričky aj masérov. Pozrite si aktuálne pracovné miesta v zdravotníctve
Pozrite si aktuálne ponuky voľných pracovných miest zo zdravotníctva.
12 tipov, ako skrotiť výdavky za energie
Klesajúca teplota vonku, intenzívnejšie kúrenie, viac umelého osvetlenia. Príchod zimy vytvára vyšší tlak na platby za energie. Tu sú rady, ako si možno dávať väčší pozor, aby ste s nimi nemali zvýšené výdavky.