Podpísaná dohoda o ukončení, mám nárok na odstupné?

Dobrý deň,

zamestnávateľ chce so mnou ukončiť pracovný pomer. V piatok mi dal podpísať dohodu o ukončení. Ja som ju v strese podpísal a neuvedomil som si v tom momente, že mám nárok na odstupné.

Pracoval som tu 10 mesiacov, zamestnávateľ znižuje kvôli korone počet zamestnancov a rozhodol sa ukončiť pracovný pomer so mnou. Hneď doma som si uvedomil, že so mnou zamestnávateľ celkom vybabral, pretože v dohode sa nepíše nič o mojom mesačnom odstupnom, na ktoré mám podľa zákoníka práce nárok.

Dokážem nejakým spôsobom od zamestnávateľa vymôcť moje odstupné, ak nepristúpi na moje argumenty, alebo mojím podpisom dohody o ukončení som sa ukrátil o mesačné odstupné?

Ďakujem za pomoc.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus