Podpora v nezamestnanosti

Dobrý deň dňa 9.2.2018 som nastúpila do práce s tym že čerpám dovolenku. 15.2.2018 končím pracovný pomer dohodou s vyplateným odstupnym a preplatenou zostávajúcou dovolenkou (celkový počet dovolenky 10 dní). Momentálne poberám rodičovský príspevok na dieťa dovŕši 3 roky v novembri 2018. Mám sa zahlasit na úrad a požiadať o dávku v nezamestnanosti do 7 dní od 15.2. a ukončiť poberanie rodičovského prípadne otec dieťaťa si požiada o rodičovský? Ak zvolíme túto variantu z čoho sa mi vypočíta podpora v nezamestnanosti? Alebo mám poberať rodičovský do novembra a potom sa zahlasiť na úrad práce a požiadať o podporu v nezamestnanosti? Z čoho sa vypočíta dávka v nezamestnanosti v tomto prípade a bude mi vyplácaná po dobu 6 mesiacov? Vo firme som pracovala 12 rokov a pracovny pomer sme ukončili dohodou bez udania dôvodu. Bude sa dávka v nezamestnanosti vypočítavať z hrubého príjmu dosiahnutého pred materskou alebo z krátkeho obdobia nástupu do práce (od 9.2.2018 do 15.2.2018.)? Ak z krátkeho obdobia nástupu do práce tak sa bude brať do úvahy hrubá mzda plus odstupné a preplatená dovolenka?
Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.