Podpora v nezamestnanosti

Dobrý deň dňa 9.2.2018 som nastúpila do práce s tym že čerpám dovolenku. 15.2.2018 končím pracovný pomer dohodou s vyplateným odstupnym a preplatenou zostávajúcou dovolenkou (celkový počet dovolenky 10 dní). Momentálne poberám rodičovský príspevok na dieťa dovŕši 3 roky v novembri 2018. Mám sa zahlasit na úrad a požiadať o dávku v nezamestnanosti do 7 dní od 15.2. a ukončiť poberanie rodičovského prípadne otec dieťaťa si požiada o rodičovský? Ak zvolíme túto variantu z čoho sa mi vypočíta podpora v nezamestnanosti? Alebo mám poberať rodičovský do novembra a potom sa zahlasiť na úrad práce a požiadať o podporu v nezamestnanosti? Z čoho sa vypočíta dávka v nezamestnanosti v tomto prípade a bude mi vyplácaná po dobu 6 mesiacov? Vo firme som pracovala 12 rokov a pracovny pomer sme ukončili dohodou bez udania dôvodu. Bude sa dávka v nezamestnanosti vypočítavať z hrubého príjmu dosiahnutého pred materskou alebo z krátkeho obdobia nástupu do práce (od 9.2.2018 do 15.2.2018.)? Ak z krátkeho obdobia nástupu do práce tak sa bude brať do úvahy hrubá mzda plus odstupné a preplatená dovolenka?
Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Znížiť daň pomôžu aj príspevky do 3. piliera
Optimalizáciou daní môžete ušetriť svoje financie.
Živnostníci, svoje dane legálne optimalizujte
Živnostníci a samostatne zárobkovo činné osoby majú niekoľko možností, ako si legálne optimalizovať výšku dane, ktorú zaplatia štátu. Daňoví poradcovia a účtovníci zosumarizovali 20 tipov, ako ušetriť čo najviac a neurobiť pri priznaní chybu.
Predíďte problémom s e-formulárom
Nekompletné doklady, chýbajúce údaje či nesprávny výber formulára. To všetko môže riadne skomplikovať prípravu a vypĺňanie daňového priznania. Preto si ho nenechávajte na poslednú chvíľu a v prípade štruktúrovanejších príjmov je dobré sa radšej obrátiť na profesionála. Ako predchádzať najčastejším chybám, radia odborníci.
Ľudia často nevedia prepočítať príjmy zo zahraničia
Veľa ľudí nevie, ktoré príjmy zdaňovať a ktoré nie. Často nezahrnú do svojho priznania všetky, čo sa potom prejaví na konečnom výsledku. Hovorí o tom v rozhovore Dana Droppová, členka prezídia Slovenskej komory daňových poradcov.
Výpisy z 2. piliera čítajte. Zistíte, koľko vám peniaze „zarobili“
Ak vám má druhý pilier na dôchodku pomôcť, vaše peniaze musia zarábať. Výpis z osobného dôchodkového účtu prezradí, či sa oplatí rozdeliť úspory do výkonnejších fondov .