Podpora v nezamestnanosti

Dobrý deň dňa 9.2.2018 som nastúpila do práce s tym že čerpám dovolenku. 15.2.2018 končím pracovný pomer dohodou s vyplateným odstupnym a preplatenou zostávajúcou dovolenkou (celkový počet dovolenky 10 dní). Momentálne poberám rodičovský príspevok na dieťa dovŕši 3 roky v novembri 2018. Mám sa zahlasit na úrad a požiadať o dávku v nezamestnanosti do 7 dní od 15.2. a ukončiť poberanie rodičovského prípadne otec dieťaťa si požiada o rodičovský? Ak zvolíme túto variantu z čoho sa mi vypočíta podpora v nezamestnanosti? Alebo mám poberať rodičovský do novembra a potom sa zahlasiť na úrad práce a požiadať o podporu v nezamestnanosti? Z čoho sa vypočíta dávka v nezamestnanosti v tomto prípade a bude mi vyplácaná po dobu 6 mesiacov? Vo firme som pracovala 12 rokov a pracovny pomer sme ukončili dohodou bez udania dôvodu. Bude sa dávka v nezamestnanosti vypočítavať z hrubého príjmu dosiahnutého pred materskou alebo z krátkeho obdobia nástupu do práce (od 9.2.2018 do 15.2.2018.)? Ak z krátkeho obdobia nástupu do práce tak sa bude brať do úvahy hrubá mzda plus odstupné a preplatená dovolenka?
Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zamestnávatelia pozor! Ženám nahlasujete materskú a rodičovskú, mužom vždy len rodičovskú dovolenku
Počet vyplatených materských dávok rastie a nie je ani výnimkou, keď ich poberajú otcovia detí. V prípadoch, ak tomu tak je, zamestnávatelia nikdy neoznamujú Sociálnej poisťovni začiatok, ani koniec materskej dovolenky, ale nahlasujú začiatok a koniec rodičovskej dovolenky.
Piloti či letušky majú na štrajk právo, letoví dispečeri nie
Medzi profesie, ktoré nemajú právo na štrajk, patria sudcovia, prokurátori alebo hasiči.
Šesť rád, ako vybrať mobil pre seniora
Seniorov v celej Európe pribúda. Len vlani ich bolo desať miliónov a do roku 2040 sa ich počet zvýši na 42 miliónov. S vekom pribúdajú nové výzvy, s ktorými si veľakrát nevedia rady. Problémom sú aj rôzne zdravotné i psychické problémy.
Chcete, aby sa vaše deti učili inovatívne? Sledujte moderné vzdelávacie projekty a upozornite na ne školu
Odborníci sa zhodujú, že dnešní žiaci sa v škole učia rovnako ako ich rodičia a starí rodičia. A to nie je dobré, lebo svet sa medzitým výrazne posunul a požiadavky na človeka sú dnes úplne iné, ako kedysi. Výsledkom je, že zo škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí nemajú požadované zručnosti.