Podpora v nezamestnanosti

Dobrý deň dňa 9.2.2018 som nastúpila do práce s tym že čerpám dovolenku. 15.2.2018 končím pracovný pomer dohodou s vyplateným odstupnym a preplatenou zostávajúcou dovolenkou (celkový počet dovolenky 10 dní). Momentálne poberám rodičovský príspevok na dieťa dovŕši 3 roky v novembri 2018. Mám sa zahlasit na úrad a požiadať o dávku v nezamestnanosti do 7 dní od 15.2. a ukončiť poberanie rodičovského prípadne otec dieťaťa si požiada o rodičovský? Ak zvolíme túto variantu z čoho sa mi vypočíta podpora v nezamestnanosti? Alebo mám poberať rodičovský do novembra a potom sa zahlasiť na úrad práce a požiadať o podporu v nezamestnanosti? Z čoho sa vypočíta dávka v nezamestnanosti v tomto prípade a bude mi vyplácaná po dobu 6 mesiacov? Vo firme som pracovala 12 rokov a pracovny pomer sme ukončili dohodou bez udania dôvodu. Bude sa dávka v nezamestnanosti vypočítavať z hrubého príjmu dosiahnutého pred materskou alebo z krátkeho obdobia nástupu do práce (od 9.2.2018 do 15.2.2018.)? Ak z krátkeho obdobia nástupu do práce tak sa bude brať do úvahy hrubá mzda plus odstupné a preplatená dovolenka?
Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete mať i v horúčavách príjemný byt? Neurobte chyby pri kúpe klimatizácie
Ak uvažujete nad výberom klimatizácie, na jej obstaranie a inštaláciu vám už nezostáva veľa času.
Abeceda proti pádu z výšky môže zachrániť život pracovníka
V prípade, že sa stane úraz pri páde z výšky, inšpektorát práce skúma, ako boli dodržané všetky bezpečnostné opatrenia. Najmä, či ste pracovníka vo firme oboznámili so všetkými rizikami spojenými s výkonom jeho práce.
Čo môžete urobiť, aby vás GDPR nebudilo zo sna
Nové nariadenie EÚ o ochrane osobných údajov vstupuje do platnosti už 25. mája. Využite naše profesionálne služby a získajte platné súhlasy na spracovanie osobných údajov pomocou Mafra call centra.
Prax tlačí na nové stavebné predpisy
Nové predpisy rozdelené do dvoch zákonov sľubujú, že sa povoľovanie stavieb zjednoduší a urýchli. V akom štádiu je proces ich prípravy a kedy by mali byť zverejnené ich konečné verzie, hovoria predstavitelia ministerstva dopravy a výstavby a experti z praxe.
Pracujte v oblasti potravinárstva
Hľadáte si prácu? Pozrite si prehľad aktuálnych voľných pracovných miest s nadštandardným platom. Ponúka ich portál ISTP.sk.