Podpora v nezamestnanosti

Dobry den pani Navratilova,
Nasla som si tu na poradni jeden vas komentar este z roku 2016, ale mala by som k nemu otazocku kedze sa vobec do toho nerozumiem a potrebujem pomoct.
Bolo mi poradene kedze konci sa moja materska 19.2. 2019 aby som so zamestnavatelom rozciazala pracovy pomer dohodou a nasledne si zobrala LEN 1 den dovolenky a ostatne aby mi boli preplatene. A podpora sa mi bude pocitat z toho jedneho dna . Je potrebne si zobrat len ten jeden den dovolenky alebo si mozem vycerpat viac ci celu lebo zamestnavatelovi je to divne ze chcem len jeden den :-)
Nastupila dom do zamestnania 16.9. 2011. 5.11. 2012 sa mi narodil 1.syn a 19.2.2016 2.syn. Nemozem za pracou dochadzat do BA kedze byvam v inom meste. Po skonceni rodicovskej budem musiet ist na urad prace a bolo by dobre keby som dostavala aspon nejake peniazky.

Dakujem vam vekminpekne za odpoved

Skopirujem sem do mojej otazky tu vasu odpoved:
Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu na dávky v nezamestnanosti sú dva roky predchádzajúce dňu zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie a v niektorých prípadoch platí, že vyplatená dovolenka žien , ktoré boli na materskej dovolenke môže napomôcť k získaniu vysokých dávok v nezamestnanosti, ale nie vždy to platí.

Ak by ste sa dohodli so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru dohodou k 31.1.2018, potom sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie môžete zaradiť najskôr od 1.2.2018.
Rozhodujúcim obdobím na zistenie denného vymeriavacieho základu by bolo obdobie od 1.2.2016 do 31.1.2018.
To znamená, že príjmy z obdobie od 1.2.2016 do júna 2016 sa budú zahrňovať do zisťovania denného vymeriavacieho základu. Samozrejme, že pokiaľ Vám bude preplatená dovolenka po skončení pracovného pomeru s tým, že aspoň jeden deň po skončení rodičovskej dovolenky budete pracovať u terajšieho zamestnávateľa, výrazne to ovplyvní denný vymeriavací základ, ale či to bude najvyšší denný vymeriavací základ neviem posúdiť.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.