Podpora v nezamestnanosti

Dobry den pani Navratilova,
Nasla som si tu na poradni jeden vas komentar este z roku 2016, ale mala by som k nemu otazocku kedze sa vobec do toho nerozumiem a potrebujem pomoct.
Bolo mi poradene kedze konci sa moja materska 19.2. 2019 aby som so zamestnavatelom rozciazala pracovy pomer dohodou a nasledne si zobrala LEN 1 den dovolenky a ostatne aby mi boli preplatene. A podpora sa mi bude pocitat z toho jedneho dna . Je potrebne si zobrat len ten jeden den dovolenky alebo si mozem vycerpat viac ci celu lebo zamestnavatelovi je to divne ze chcem len jeden den :-)
Nastupila dom do zamestnania 16.9. 2011. 5.11. 2012 sa mi narodil 1.syn a 19.2.2016 2.syn. Nemozem za pracou dochadzat do BA kedze byvam v inom meste. Po skonceni rodicovskej budem musiet ist na urad prace a bolo by dobre keby som dostavala aspon nejake peniazky.

Dakujem vam vekminpekne za odpoved

Skopirujem sem do mojej otazky tu vasu odpoved:
Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu na dávky v nezamestnanosti sú dva roky predchádzajúce dňu zaradenia do evidencie uchádzačov o zamestnanie a v niektorých prípadoch platí, že vyplatená dovolenka žien , ktoré boli na materskej dovolenke môže napomôcť k získaniu vysokých dávok v nezamestnanosti, ale nie vždy to platí.

Ak by ste sa dohodli so zamestnávateľom na skončení pracovného pomeru dohodou k 31.1.2018, potom sa do evidencie uchádzačov o zamestnanie môžete zaradiť najskôr od 1.2.2018.
Rozhodujúcim obdobím na zistenie denného vymeriavacieho základu by bolo obdobie od 1.2.2016 do 31.1.2018.
To znamená, že príjmy z obdobie od 1.2.2016 do júna 2016 sa budú zahrňovať do zisťovania denného vymeriavacieho základu. Samozrejme, že pokiaľ Vám bude preplatená dovolenka po skončení pracovného pomeru s tým, že aspoň jeden deň po skončení rodičovskej dovolenky budete pracovať u terajšieho zamestnávateľa, výrazne to ovplyvní denný vymeriavací základ, ale či to bude najvyšší denný vymeriavací základ neviem posúdiť.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Predávate byt? Odborník radí, na čo nezabudnúť (+vzor kúpnej zmluvy)
Vyvarujte sa chýb v kúpnej zmluve pri predaji bytu. O detailoch listiny, ktoré v nej nesmú chýbať, hovorí advokát Pavol Szabó z advokátskej kancelárie GHS Legal.
Právnici približujú prvú emisiu krytých dlhopisov s negatívnym úrokom
Prvá slovenská firma vydala dlhopisy so záporným úrokom. Právnik vysvetľuje, ako emisia prebehla.
Materská a rodičovský príspevok: 10 rád, kedy a ako ich získať
Materskú dovolenku si aj vzhľadom na pracovné povinnosti či financie rodičia môžu prehodiť.
Požičali ste peniaze a dlžník vám ich doposiaľ nevrátil? Odborníci vám poradia, ako postupovať, aby sa vám váš majetok vrátil späť
Pôžička je vždy vážnym krokom. Aby ste neostali pre ochotu pomôcť škodný, poistite sa správnou zmluvou.
Prevencia vám môže zachrániť život. Viete, na aké preventívne prehliadky máte nárok?
V tomto roku, roku prevencie, odštartovali nové skríningy, teda odhaľovanie chorôb, príznaky ktorých ešte nie sú citeľné a viditeľné. Prvý bol skríning rakoviny hrubého čreva. Po ňom začali v septembri pozývať zdravotné poisťovne ženy od 50 do 69 rokov na vyšetrenie mamografom. Nasledovať bude skríning rakoviny krčka maternice.