Podpora v nezamestnanosti po prichode z Velkej Britanie

Dobry den,
pokusam sa vybavit si podporu v nezamestnanosti po prichode z Velkej Britanie. Zacal som tam pracovat 27.5.2013 u dobreho zamestnavatela, ktory odvadzal vsetky potrebne poplatky z mojho platu a bol som riadne poisteny. Prepustil ma 17.11.2017 a vratil som sa na SR. Zil som tam aj s priatelkou a podarilo sa nam nasetrit dost penazi aby sme kupili rodinny dom na SR v roku 2017. Kedze sme ale nemali vsetky peniaze na kupu domu potrebovali sme hypoteku, ktoru mi odmietli vybavit kedze som pracoval v zahranici a kym by sa to podarilo dom b bol predany. Preto si hypoteku zobrali moji rodicia a dom je teda zatial pisany na nich. V socialnej poistovni si odo mna vyziadali viacere doklady na preukazanie bydliska. V tejto oblasti sa mi podarilo ziskat letenky na viac ako 4 navraty pocas roka, cele obdobie prace v zhranici som robil aj danove priznania na SR. Zial nemam tu ani zivotnu poistku ani stavebne sporenie. Pani na urade mi povedala, ze najlepsie by bolo mat nehnutelnost. Kedze su na liste vlastnictva spominanenho domu uvedeni moji rodicia, poziadal som ich o cestne vyhlasenie tvrdiace skutocnost, ze dom som zaplatil z polovice zaplatil ja ale hypoteka je docasne na rodicov a tu platim taktiez ja. Podpis na tomto dokumente bol overeny na MsÚ. Taktiez som im doniesol fotokopie zmluv z SPP atd, ktore su uz pisane na moje meno, taktiez mam v uvedenom dome trvaly pobyt a z Velkej Britanie som si vyziadal formular U1. Chcel by som spytat, ci je este nieco co by som mohol spravit na preukazanie bydliska, respektive ci by mali byt tieto dokumenty postacujuce - ako dokazat, ze sa moje bydlisko nezmenilo. Vopred dakujem za Vasu odpoved a cas, s pozdravom Jozef

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete mať i v horúčavách príjemný byt? Neurobte chyby pri kúpe klimatizácie
Ak uvažujete nad výberom klimatizácie, na jej obstaranie a inštaláciu vám už nezostáva veľa času.
Abeceda proti pádu z výšky môže zachrániť život pracovníka
V prípade, že sa stane úraz pri páde z výšky, inšpektorát práce skúma, ako boli dodržané všetky bezpečnostné opatrenia. Najmä, či ste pracovníka vo firme oboznámili so všetkými rizikami spojenými s výkonom jeho práce.
Čo môžete urobiť, aby vás GDPR nebudilo zo sna
Nové nariadenie EÚ o ochrane osobných údajov vstupuje do platnosti už 25. mája. Využite naše profesionálne služby a získajte platné súhlasy na spracovanie osobných údajov pomocou Mafra call centra.
Prax tlačí na nové stavebné predpisy
Nové predpisy rozdelené do dvoch zákonov sľubujú, že sa povoľovanie stavieb zjednoduší a urýchli. V akom štádiu je proces ich prípravy a kedy by mali byť zverejnené ich konečné verzie, hovoria predstavitelia ministerstva dopravy a výstavby a experti z praxe.
Pracujte v oblasti potravinárstva
Hľadáte si prácu? Pozrite si prehľad aktuálnych voľných pracovných miest s nadštandardným platom. Ponúka ich portál ISTP.sk.