Podpora v nezamestnanosti po prichode z Velkej Britanie

Dobry den,
pokusam sa vybavit si podporu v nezamestnanosti po prichode z Velkej Britanie. Zacal som tam pracovat 27.5.2013 u dobreho zamestnavatela, ktory odvadzal vsetky potrebne poplatky z mojho platu a bol som riadne poisteny. Prepustil ma 17.11.2017 a vratil som sa na SR. Zil som tam aj s priatelkou a podarilo sa nam nasetrit dost penazi aby sme kupili rodinny dom na SR v roku 2017. Kedze sme ale nemali vsetky peniaze na kupu domu potrebovali sme hypoteku, ktoru mi odmietli vybavit kedze som pracoval v zahranici a kym by sa to podarilo dom b bol predany. Preto si hypoteku zobrali moji rodicia a dom je teda zatial pisany na nich. V socialnej poistovni si odo mna vyziadali viacere doklady na preukazanie bydliska. V tejto oblasti sa mi podarilo ziskat letenky na viac ako 4 navraty pocas roka, cele obdobie prace v zhranici som robil aj danove priznania na SR. Zial nemam tu ani zivotnu poistku ani stavebne sporenie. Pani na urade mi povedala, ze najlepsie by bolo mat nehnutelnost. Kedze su na liste vlastnictva spominanenho domu uvedeni moji rodicia, poziadal som ich o cestne vyhlasenie tvrdiace skutocnost, ze dom som zaplatil z polovice zaplatil ja ale hypoteka je docasne na rodicov a tu platim taktiez ja. Podpis na tomto dokumente bol overeny na MsÚ. Taktiez som im doniesol fotokopie zmluv z SPP atd, ktore su uz pisane na moje meno, taktiez mam v uvedenom dome trvaly pobyt a z Velkej Britanie som si vyziadal formular U1. Chcel by som spytat, ci je este nieco co by som mohol spravit na preukazanie bydliska, respektive ci by mali byt tieto dokumenty postacujuce - ako dokazat, ze sa moje bydlisko nezmenilo. Vopred dakujem za Vasu odpoved a cas, s pozdravom Jozef

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.