Podpora v nezamestnanosti po prichode z Velkej Britanie

Dobry den,
pokusam sa vybavit si podporu v nezamestnanosti po prichode z Velkej Britanie. Zacal som tam pracovat 27.5.2013 u dobreho zamestnavatela, ktory odvadzal vsetky potrebne poplatky z mojho platu a bol som riadne poisteny. Prepustil ma 17.11.2017 a vratil som sa na SR. Zil som tam aj s priatelkou a podarilo sa nam nasetrit dost penazi aby sme kupili rodinny dom na SR v roku 2017. Kedze sme ale nemali vsetky peniaze na kupu domu potrebovali sme hypoteku, ktoru mi odmietli vybavit kedze som pracoval v zahranici a kym by sa to podarilo dom b bol predany. Preto si hypoteku zobrali moji rodicia a dom je teda zatial pisany na nich. V socialnej poistovni si odo mna vyziadali viacere doklady na preukazanie bydliska. V tejto oblasti sa mi podarilo ziskat letenky na viac ako 4 navraty pocas roka, cele obdobie prace v zhranici som robil aj danove priznania na SR. Zial nemam tu ani zivotnu poistku ani stavebne sporenie. Pani na urade mi povedala, ze najlepsie by bolo mat nehnutelnost. Kedze su na liste vlastnictva spominanenho domu uvedeni moji rodicia, poziadal som ich o cestne vyhlasenie tvrdiace skutocnost, ze dom som zaplatil z polovice zaplatil ja ale hypoteka je docasne na rodicov a tu platim taktiez ja. Podpis na tomto dokumente bol overeny na MsÚ. Taktiez som im doniesol fotokopie zmluv z SPP atd, ktore su uz pisane na moje meno, taktiez mam v uvedenom dome trvaly pobyt a z Velkej Britanie som si vyziadal formular U1. Chcel by som spytat, ci je este nieco co by som mohol spravit na preukazanie bydliska, respektive ci by mali byt tieto dokumenty postacujuce - ako dokazat, ze sa moje bydlisko nezmenilo. Vopred dakujem za Vasu odpoved a cas, s pozdravom Jozef

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zamestnávatelia pozor! Ženám nahlasujete materskú a rodičovskú, mužom vždy len rodičovskú dovolenku
Počet vyplatených materských dávok rastie a nie je ani výnimkou, keď ich poberajú otcovia detí. V prípadoch, ak tomu tak je, zamestnávatelia nikdy neoznamujú Sociálnej poisťovni začiatok, ani koniec materskej dovolenky, ale nahlasujú začiatok a koniec rodičovskej dovolenky.
Piloti či letušky majú na štrajk právo, letoví dispečeri nie
Medzi profesie, ktoré nemajú právo na štrajk, patria sudcovia, prokurátori alebo hasiči.
Šesť rád, ako vybrať mobil pre seniora
Seniorov v celej Európe pribúda. Len vlani ich bolo desať miliónov a do roku 2040 sa ich počet zvýši na 42 miliónov. S vekom pribúdajú nové výzvy, s ktorými si veľakrát nevedia rady. Problémom sú aj rôzne zdravotné i psychické problémy.
Chcete, aby sa vaše deti učili inovatívne? Sledujte moderné vzdelávacie projekty a upozornite na ne školu
Odborníci sa zhodujú, že dnešní žiaci sa v škole učia rovnako ako ich rodičia a starí rodičia. A to nie je dobré, lebo svet sa medzitým výrazne posunul a požiadavky na človeka sú dnes úplne iné, ako kedysi. Výsledkom je, že zo škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí nemajú požadované zručnosti.