Podpora v nezamestnanosti po prichode z Velkej Britanie

Dobry den,
pokusam sa vybavit si podporu v nezamestnanosti po prichode z Velkej Britanie. Zacal som tam pracovat 27.5.2013 u dobreho zamestnavatela, ktory odvadzal vsetky potrebne poplatky z mojho platu a bol som riadne poisteny. Prepustil ma 17.11.2017 a vratil som sa na SR. Zil som tam aj s priatelkou a podarilo sa nam nasetrit dost penazi aby sme kupili rodinny dom na SR v roku 2017. Kedze sme ale nemali vsetky peniaze na kupu domu potrebovali sme hypoteku, ktoru mi odmietli vybavit kedze som pracoval v zahranici a kym by sa to podarilo dom b bol predany. Preto si hypoteku zobrali moji rodicia a dom je teda zatial pisany na nich. V socialnej poistovni si odo mna vyziadali viacere doklady na preukazanie bydliska. V tejto oblasti sa mi podarilo ziskat letenky na viac ako 4 navraty pocas roka, cele obdobie prace v zhranici som robil aj danove priznania na SR. Zial nemam tu ani zivotnu poistku ani stavebne sporenie. Pani na urade mi povedala, ze najlepsie by bolo mat nehnutelnost. Kedze su na liste vlastnictva spominanenho domu uvedeni moji rodicia, poziadal som ich o cestne vyhlasenie tvrdiace skutocnost, ze dom som zaplatil z polovice zaplatil ja ale hypoteka je docasne na rodicov a tu platim taktiez ja. Podpis na tomto dokumente bol overeny na MsÚ. Taktiez som im doniesol fotokopie zmluv z SPP atd, ktore su uz pisane na moje meno, taktiez mam v uvedenom dome trvaly pobyt a z Velkej Britanie som si vyziadal formular U1. Chcel by som spytat, ci je este nieco co by som mohol spravit na preukazanie bydliska, respektive ci by mali byt tieto dokumenty postacujuce - ako dokazat, ze sa moje bydlisko nezmenilo. Vopred dakujem za Vasu odpoved a cas, s pozdravom Jozef

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Znížiť daň pomôžu aj príspevky do 3. piliera
Optimalizáciou daní môžete ušetriť svoje financie.
Živnostníci, svoje dane legálne optimalizujte
Živnostníci a samostatne zárobkovo činné osoby majú niekoľko možností, ako si legálne optimalizovať výšku dane, ktorú zaplatia štátu. Daňoví poradcovia a účtovníci zosumarizovali 20 tipov, ako ušetriť čo najviac a neurobiť pri priznaní chybu.
Predíďte problémom s e-formulárom
Nekompletné doklady, chýbajúce údaje či nesprávny výber formulára. To všetko môže riadne skomplikovať prípravu a vypĺňanie daňového priznania. Preto si ho nenechávajte na poslednú chvíľu a v prípade štruktúrovanejších príjmov je dobré sa radšej obrátiť na profesionála. Ako predchádzať najčastejším chybám, radia odborníci.
Ľudia často nevedia prepočítať príjmy zo zahraničia
Veľa ľudí nevie, ktoré príjmy zdaňovať a ktoré nie. Často nezahrnú do svojho priznania všetky, čo sa potom prejaví na konečnom výsledku. Hovorí o tom v rozhovore Dana Droppová, členka prezídia Slovenskej komory daňových poradcov.
Výpisy z 2. piliera čítajte. Zistíte, koľko vám peniaze „zarobili“
Ak vám má druhý pilier na dôchodku pomôcť, vaše peniaze musia zarábať. Výpis z osobného dôchodkového účtu prezradí, či sa oplatí rozdeliť úspory do výkonnejších fondov .