podpora v nezamestnanosti po rodicovskej dovolenke

Dobry vecer prosim o radu. Od decembra 2017 som na uz rodicovskej dovolenke. Nakolko mam istotu, ze v mojej praci so mnou nepocitaju, pretoze mam zmluvu uzatvorenu v zmysle zastupu kolegyne pocas materskej a ta sa pocas septembra, oktobra vracia do prace, rozymslala som, zeby som sla na podporu v nezamestnanosti. Viem, ze sa treba skusit dohodnut so zamestnavatelom na cerpani jedneho dna dovolenky pred ukoncenim prac. pomeru a vyplateni zvysku dovolenky. Prosim Vas kde vsade sa musim ist poprihlasovat a poodhlasovat na uradoch? Resp. ako mam presne postupovat? Ak by som ja brala podporu, mozem subezne so mnou partner poberat rodicovsky? A kolko dopredu je potrebne oznamit zamestnavatelovi ukoncenie materskej, resp. v mojom pripade ukoncenie prac pomeru dohodou. Dakujem Vam krasne za odpoved!

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.