podpora v nezamestnanosti po rodicovskej dovolenke

Dobry vecer prosim o radu. Od decembra 2017 som na uz rodicovskej dovolenke. Nakolko mam istotu, ze v mojej praci so mnou nepocitaju, pretoze mam zmluvu uzatvorenu v zmysle zastupu kolegyne pocas materskej a ta sa pocas septembra, oktobra vracia do prace, rozymslala som, zeby som sla na podporu v nezamestnanosti. Viem, ze sa treba skusit dohodnut so zamestnavatelom na cerpani jedneho dna dovolenky pred ukoncenim prac. pomeru a vyplateni zvysku dovolenky. Prosim Vas kde vsade sa musim ist poprihlasovat a poodhlasovat na uradoch? Resp. ako mam presne postupovat? Ak by som ja brala podporu, mozem subezne so mnou partner poberat rodicovsky? A kolko dopredu je potrebne oznamit zamestnavatelovi ukoncenie materskej, resp. v mojom pripade ukoncenie prac pomeru dohodou. Dakujem Vam krasne za odpoved!

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.