podpora v nezamestnanosti po rodicovskej dovolenke

Dobry vecer prosim o radu. Od decembra 2017 som na uz rodicovskej dovolenke. Nakolko mam istotu, ze v mojej praci so mnou nepocitaju, pretoze mam zmluvu uzatvorenu v zmysle zastupu kolegyne pocas materskej a ta sa pocas septembra, oktobra vracia do prace, rozymslala som, zeby som sla na podporu v nezamestnanosti. Viem, ze sa treba skusit dohodnut so zamestnavatelom na cerpani jedneho dna dovolenky pred ukoncenim prac. pomeru a vyplateni zvysku dovolenky. Prosim Vas kde vsade sa musim ist poprihlasovat a poodhlasovat na uradoch? Resp. ako mam presne postupovat? Ak by som ja brala podporu, mozem subezne so mnou partner poberat rodicovsky? A kolko dopredu je potrebne oznamit zamestnavatelovi ukoncenie materskej, resp. v mojom pripade ukoncenie prac pomeru dohodou. Dakujem Vam krasne za odpoved!

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.