podpora v nezamestnanosti po skonceni druheho zamestnania

Dobry den, mam otazku.dna 31.3mi koncim prac.pomer dohodou so zamestnavatelom po 5 odpracovanych rokoch.narok na davku v nezam.splnam. od 1.4 vsak nastupujem do noveho zamestnania, budem mat skusobnu dobu. Zaujima ma, ako by sa pocitala davka, ak by som v novej praci napr. po 6mesiacoch skoncila... ak by sa do davky priemeroval aj vymer.zaklad z novej prace /kde budem mat docasne nastupny plat/ nie je lepsie nastupit do novej prace napr. Od 2.5, mesiac byt evidovana na urade, poberat mesiac davku, a v pripade skoncenie druheho prac. pomeru sa mi.doplati zvysnych 5 davok, ale vo vyske vymer. Zakladu prveho zamestnania?....kde som mala ovela lepsi plat? Velmi pekne dakujem za odpoved

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus