podpora v nezamestnanosti z anglicka

dobrý deň manžel pracoval v zahraničí v anglicku 8 rokov a po návrate domov na slovensko požiadal podporu v nezamestnanosti cakali sme 9 mesiac stim ze tu na sociálnej poisťovne stále hovorili ze je všetko z jich strani v poriadku ze nemôžu nic robiť kym jim anglicka vláda neposle u1 lebo ze nemôžu vypočítať koľko mu patrí az teres pred mesiacom anglicko dodalo sociálnej poisťovne formu u1 a na koniec poslali rozhodnutie ze nema narok ze nemá vezbu voci slovenskú aku vezbu co by slovenský štát chcel aby pracoval 5 dni z zahraničí a cez viked aby cestoval na slovensko co to je za zakon malo je nato ze clovek pride v lete na dovolenku alebo kazde vianoce domov a keby sme memali zaujem.o slovensko tak ako oni pisu v rozhodnutiu ze nema vezbu z SR tak ani z dcerov by sme z manželkou nechodili povine na každé očkovanie a este podotknem aj na skúšky v skole chodime prosim vas keď sa dam odvolať aky postup bude ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.