Poistenec štátu, či nie?

Dobrý deň,

Podľa § 40 ods. 20 zákona č.447/2008 o peňažných príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia "Ak fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím zomrie, peňažný príspevok na opatrovanie sa poskytne za celý kalendárny mesiac, v ktorom táto fyzická osoba zomrela a za
kalendárny mesiac, ktorý nasleduje po kalendárnom mesiaci, v ktorom táto fyzická osoba zomrela."

Moja otázka znie, či môže byť opatrovník poistencom štátu v mesiaci nasledujúcom po mesiaci, kedy opatrovaná osoba zomrela (teda v mesiaci, kedy ešte má nárok na vyplatenie posledného príspevku na opatrovanie) alebo len v mesiaci, kedy opatrovaná osoba ešte žila?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Veľký prehľad o tom, čo je nové v dôchodkoch (+tabuľka veku odchodu do penzie)
Vianočné príspevky, vek odchodu do dôchodku, valorizácia či minimálne penzie. To všetko prešlo zmenami.
Voľno v práci po novom. Komu ide štát predĺžiť dovolenku?
V novom roku budú mať nárok na 25 dní dovolenky aj osoby mladšie ako 33 rokov.
Na budúci rok sa má začať sceľovať pôda. Zistite, či sa aj vaša obec dostala do zoznamu
Nevyužiteľné slíže polí, o ktoré sa delíte s množstvom spoluvlastníkov, môžete zameniť za ucelené plochy.
Čo by ste mali vedieť o družstevných bytoch. Ako urobiť prevod a čo naň potrebujete
Pri správe bytového domu nerozhoduje, či ho spravuje družstvo alebo iný subjekt, dôležitá je kvalita správcu.
Chcete pracovať za viac ako 1000 eur? Pozrite si našu ponuku
Hľadáte si nové zamestnanie? Ak je pre vás dôležité, aby ste zarábali viac ako 1000 eur mesačne, pozrite si sumár pracovných ponúk, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom kariera.zoznam.sk.