Poistne

Dobrý deň
V 2. Augusta som predal auto. Teoreticky mám nárok na vrátenie zvyšku poistného. Poistné bolo zaplatené do konca roka. Poisťovňa mi však povedala že má nárok na celé poistné do konca roka. A že auto je do konca roka ešte poistné. Auto má však od 2 augusta iného majiteľa a auto je poistené U inej poisťovne. Ako je to možné. Ich argument je že auto bolo účasťou nehody 18 marca ktorej som bol vynikom. Však na to tá poisťovňa podľa mňa je. A že nie je ukončené poistné konanie.
To znamená že keď poistnú udalosť budú riešiť 5 rokov musím poistku 5 rokov platiť alebo čo? A schválne ako mohlo byť auto ešte do konca roka poistené keď keď som auto riadne odlasil A značky odovzdal. Vôbec tomu nerozumiem.
Za odpoveď Vám dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus