Pomoc pri zlom zapise notarky v obnovenom dedicskom kob

Dobry den,
Poprosim o pomoc pri probleme ktory nastal teraz pri rieseni pozemkov. V 2012 bolo znovuobnovene dedicke po mojom prastarkom a notarka omylom zapisala l/2 pozemku a moj ocino ako jediny vlastnik si to nevsimol. Ja teraz davam pozemky doporiadku a nastal problem. Nakolko na katastri a aj v liste vlastnictve je uvedena neboha osoba s umrtim 1963 a dedicske konanie bolo uz uzavrete... cize sa neviem dostat k pozemku.
Poradili na katastri spisat dodatok na chybu, ale nakolko bolo znovudedicske konanie uzavrete vraj sa to neda. A tiez sudca uz nerobi na sude a ani notarka, lebo je na dochodku. Chyba je zjavna co uznali aj na sude aj notar ale nevedia urobit dodatok.... co mame robit?
Musime poziadat znovu o dedicske konanie o vovoonjavenom majetku??? Sak nieje objaveny, len chybne zapisany ( chybny prepis z navrhu na dedicske konanie o novoobjavenom majetku)v osveceni o dedicstve...zial ako uvadzam....moj oco si to 2012 nevsimol pri vsetkych tych parcelach a pozemkoch....
Vinu davaju jemu a on ako dochodca sa nema jak branit. Neexistuje nejaka vinimka??? Casovo: navrh sa podaval 17.04. A osvecenie o dedicstve bolo 18.09.
Tolko casu nemame, nakolko by sme chceli ziadat o uver pre mladych...a to stihame len do konca roka
... ze nastane tato situacia.... som absolutne v koncoch.... bo som bola v domneni,ze pozemky su vysporoadane( nasa rodina pred naminikdy neriesila pozemky)

DAKUJEME

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus