Pomoc s nevysporiadaným bytom a nárokom naň

Dobrý deň,

rada by som Vás poprosila o pomoc. Moji rodičia sa rozviedli asi viac ako pred 17timi rokmi. Po rozvode neboli majetkove vyrovnanie o byt. Byt bol nadobudnutý počas manželstva.
Pred 16timi rokmi, môj otec po rozvode odišiel žiť do CZ.
Nikdy sa nestaral o mna, na domácnosť neprispieval a ani po odchode na byt alebo font opráv nedal ani cent.

Moja otázka znie, momentálne kontaktoval moju mamu s tým, že byt chce predať. Moja mama s predajom bytu nesúhlasí, rsp nechce ho predať, žijeme tam 27rokov a môj otec mi vždy písal a hovoril, že polovica bytu bude moja, rsp žemi ju daruje a zrazu si to rozmyslel. V prípade potreby viem aj potvrdiť jeho písomným vyjadrením, že to napísal.

Je nejaká možnosť, aby na byt nemal nárok? Alebo má právo vyhodiť nás alebo predať byt bez maminho súhlasu?

Ked som bola malá robil doma aj problémy, bol alkoholik a gambler a vpodstate domácnosť vždy ťahala mama.

Prosím Vás, je teda nejaké riešenie, alebo aké máme možnosti?

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.