Pomoc s vratenim dlhu

Dobry den.
Prosim o pomoc s mojim problemom- pozicala som pred par mesiacmi istu sumu penazi (700eur) mojmu byvalemu priatelovi, ktory ich potreboval kvoli praci v zahranici (Cesko) , dostal peniaze na ruku, poplatila som mu vsetky vydavky s tym, ze z prvej vyplaty samozrejme vsetko vrati, ale po jeho odchode vztah ukoncil a z penazi som uz nevidela nic.

Zial doklad samozrejme nemam, ani uznanie dlhu, iba sms a konverzacie v ktorych sa vyhovara a slubuje, napriek tomu sa k vrateniu penazi nema. Rada by som to uz mala za sebou a aspon cast penazi ziskala naspat, ale uz so mnou vobec nekomunikuje. Prosim je nejaka moznost dostat sa aspon k casti dlznej sumy, ako postupovat, na koho sa obratit? Pouziva aj moj mobilny telefon ktory splacam vo fakturach u mobilneho operatora.

Budem vdacna za kazdu radu.
Dakujem.
S pozdravom Veronika B.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus