Poplatky za komunálny odpad

Mám trvalý pobyt na adrese, kde sa od svojho 10-tého roku veku nezdržiavam. Pri obdržaní prvého občianskeho preukazu v pätnástom roku veku som bola prihlásená k trvalému pobytu mojej matky, hoci som bola umiestnená v detskom domove až do svojho 18-tého roku. Matka sa na tejto adrese tiež nezdržuje, odsťahovala sa do cudziny ešte v roku 2006. Po opustení detského domova v roku 2013 som bývala v rôznych podnájmoch, bez možnosti prihlásiť sa k pobytu, trvalému, resp. prechodnému. Toho roku v marci som získala právo užívania bytu od príbuzných s právom prihlásiť sa k trvalému pobytu, čo som aj urobila. A nastal problém pri prihlásení sa k plateniu poplatku za komunálny odpad. Príslušný referent mi oznámil, že mi na poplatkoch za odpad vznikol dlh, ktorý vyčíslil 6 rokov dozadu od môjho 18-tého roku, plus poplatky za odpad pre moje dve deti, od doby ich narodenia. Som slobodná matka. Moje príjmy sú na úrovni minimálnej mzdy a nižšie z dôvodu častej práceneschopnosti pre môj zlý zdravotný stav a ošetrovanie detí v chorobe. Poraďte mi prosím, mám nejakú možnosť vyhnúť sa plateniu tohto dlhu? Ja som o tejto povinnosti ani netušila, viem, neznalosť zákona neospravedlňuje, ale nedostala som žiadne upozornenie, výzvu a ani som nemohla, keď na adrese môjho trvalého pobytu bývajú cudzí ľudia. Má mesto právo vymáhať tento dlh 6 rokov dozadu? Neexistuje tu premlčacia doba, alebo nejaká poľahčujúca okolnosť? Ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková