Poplatky za komunálny odpad

Mám trvalý pobyt na adrese, kde sa od svojho 10-tého roku veku nezdržiavam. Pri obdržaní prvého občianskeho preukazu v pätnástom roku veku som bola prihlásená k trvalému pobytu mojej matky, hoci som bola umiestnená v detskom domove až do svojho 18-tého roku. Matka sa na tejto adrese tiež nezdržuje, odsťahovala sa do cudziny ešte v roku 2006. Po opustení detského domova v roku 2013 som bývala v rôznych podnájmoch, bez možnosti prihlásiť sa k pobytu, trvalému, resp. prechodnému. Toho roku v marci som získala právo užívania bytu od príbuzných s právom prihlásiť sa k trvalému pobytu, čo som aj urobila. A nastal problém pri prihlásení sa k plateniu poplatku za komunálny odpad. Príslušný referent mi oznámil, že mi na poplatkoch za odpad vznikol dlh, ktorý vyčíslil 6 rokov dozadu od môjho 18-tého roku, plus poplatky za odpad pre moje dve deti, od doby ich narodenia. Som slobodná matka. Moje príjmy sú na úrovni minimálnej mzdy a nižšie z dôvodu častej práceneschopnosti pre môj zlý zdravotný stav a ošetrovanie detí v chorobe. Poraďte mi prosím, mám nejakú možnosť vyhnúť sa plateniu tohto dlhu? Ja som o tejto povinnosti ani netušila, viem, neznalosť zákona neospravedlňuje, ale nedostala som žiadne upozornenie, výzvu a ani som nemohla, keď na adrese môjho trvalého pobytu bývajú cudzí ľudia. Má mesto právo vymáhať tento dlh 6 rokov dozadu? Neexistuje tu premlčacia doba, alebo nejaká poľahčujúca okolnosť? Ďakujem za radu.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Účinná ľútosť. Šikovný ťah pri daňových podvodoch
Účinná ľútosť umožňuje páchateľom v prípade porušenia zákona nadobudnúť beztrestnosť. Jozef Čentéš, prokurátor
Oklieštený Ústavný súd je neprijateľný
Plénum by sa malo neodkladne doplniť tak, aby malo plný počet sudcov.
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.