Poplatok za odňatie pôdy

Prišlo mi rozhodnutie z Obvodného pozemkového úradu v Dunajskej Strede, že mi odnímajú poľnohospodársku pôdu (výmera 109 m2) na účely výstavby záhradného domu. Ukladajú mi povinnosť zaplatiť za trvalé odňatie poľnohospodárskej pôdy podľa ust. § 12 ods. 2 písm.l) zákona a podľa § 1 nariadenia vlády SR č. 376/2008 Z.z. a podľa ust. § 2 ods. 3 nariadenia odvodov je splatný do 30 dní odo dňa právoplatnosti tohto rozhodnutia. Na odvolanie je 15 dní odo dňa doručenia na Krajský pozemkový úrad v Trnave prostredníctvom tunajšieho úradu.
Zaujímalo by ma, odkedy treba rátať tých 30 dní. Je to po ukončení odvolacej doby (15 dní), t. j. 45 dní od prevzatia rozhodnutia? A ako si môžem overiť, že výpočet sumy je správny a pôda je patrí do 1. skupiny?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.