Poplatok za upomienku ZSE

Chcem sa spýtať na poplatok za upomienku čo trápi veľa spotrebiteľov ZSE dávajú splatnosti ktoré nevedia dodržať 5O% spotrebiteľov nakoľko ich príjem je v neskoršom termíne takže si ZSE účtujú za prvé tri upomienky 3€ to sa ešte dá ele za každú ďalšiu 10€ najčastejšie upomienky vystavujú hneď pár dní po splatnosti takže ich má pomerne veľa spotrebiteľov stalo sa už pri vyúčtovaní že bola napísané zaplatené príklad 13 teho upomienka vystavená 14 teho zaúčtované 10€.Zdá sa mi tá suma za upomienku strašne predražená nakoľko niektorý platia 30€ zálohu a majú zaplatiť plus 10€.chceli si niektorý aj posunúť termín splatnosti záloh ale že sa to vraj nedá.Je to vobec zákonné.Zmluvné podpísané podmienky som prezerala a na tých som nenašla takúto sumu za vystavenie.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Účinná ľútosť. Šikovný ťah pri daňových podvodoch
Účinná ľútosť umožňuje páchateľom v prípade porušenia zákona nadobudnúť beztrestnosť. Jozef Čentéš, prokurátor
Oklieštený Ústavný súd je neprijateľný
Plénum by sa malo neodkladne doplniť tak, aby malo plný počet sudcov.
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.