Poplatok za upomienku ZSE

Chcem sa spýtať na poplatok za upomienku čo trápi veľa spotrebiteľov ZSE dávajú splatnosti ktoré nevedia dodržať 5O% spotrebiteľov nakoľko ich príjem je v neskoršom termíne takže si ZSE účtujú za prvé tri upomienky 3€ to sa ešte dá ele za každú ďalšiu 10€ najčastejšie upomienky vystavujú hneď pár dní po splatnosti takže ich má pomerne veľa spotrebiteľov stalo sa už pri vyúčtovaní že bola napísané zaplatené príklad 13 teho upomienka vystavená 14 teho zaúčtované 10€.Zdá sa mi tá suma za upomienku strašne predražená nakoľko niektorý platia 30€ zálohu a majú zaplatiť plus 10€.chceli si niektorý aj posunúť termín splatnosti záloh ale že sa to vraj nedá.Je to vobec zákonné.Zmluvné podpísané podmienky som prezerala a na tých som nenašla takúto sumu za vystavenie.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková