Poškodenie tovaru v servise

Dobrý deň, pre mesiacom som dal do servisu známej slovenskej počítačovej firmy môj notebook. (keďže firma sa prezentuje ako výhradný, dokonca zlatý partner danej značky) Išlo o výmenu klávesnice, ktorú som si predsa len nechcel robiť sám, aj keď som v tejto oblasti ako doma. Chcem zdôrazniť, že notebook bol plne funkčný, nemal absolútne žiadne poškodenie, išlo len o kozmetickú vadu na klávesnici. (jedná sa o hliníkový, výkonný, pekný a ľahký model) Klávesnicu som si kúpil originálnu a odovzdal som ju v servise spolu s notebookom, čo bolo uvedené v protokole. Keďže sa mi zamestnanec servisu v dohodnutý termín neozval, bol som nútený ho kontaktovať ja. Zamestnanec servisu klamal, a výmenu klávesnice robil tesne pred mojím príchodom. Predpokladám, že v dôsledku časovej tiesne došlo k poškodeniu inej časti notebooku. (kryt displeja). Pri preberaní notebooku mi uvedenú skutočnosť zatajil, a ja som túto závadu zistil, až keď som chcel notebook vložiť pred odchodom do obalu. Nešiel totiž zavrieť. (kryt s displejom) Samozrejme som takýto notebook odmietol prevziať.
Súčasná situácia je následovná:

Som dva mesiace bez notebooku, firma nemá záujem zháňať novú súčiastku (údajne u jej dodávateľa ju nemajú), a ja odmietam prevziať poškodený notebook. Firma mi (po mojich opakovaných rozhorčených emailoch a telefonátoch) napokon ponúkla, že mi vráti peniaze, ktoré som už uhradil za výmenu klávesnice. Snažia sa to posunúť do roviny, že som im už poškodený notebook priniesol. Protokol nič také, samozrejme, nehovorí. Ja ale s týmto nesúhlasím. Načo mi je 35 € a poškodený notebook. (nie vlastnou vinou, ale vinou zamestnanca) Aké mám možnosti? Ako mám, prosím postupovať voči firme, aby mi vrátila nepoškodený notebook alebo jeho finančnú náhradu?
ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus