Poškodenie tovaru v servise

Dobrý deň, pre mesiacom som dal do servisu známej slovenskej počítačovej firmy môj notebook. (keďže firma sa prezentuje ako výhradný, dokonca zlatý partner danej značky) Išlo o výmenu klávesnice, ktorú som si predsa len nechcel robiť sám, aj keď som v tejto oblasti ako doma. Chcem zdôrazniť, že notebook bol plne funkčný, nemal absolútne žiadne poškodenie, išlo len o kozmetickú vadu na klávesnici. (jedná sa o hliníkový, výkonný, pekný a ľahký model) Klávesnicu som si kúpil originálnu a odovzdal som ju v servise spolu s notebookom, čo bolo uvedené v protokole. Keďže sa mi zamestnanec servisu v dohodnutý termín neozval, bol som nútený ho kontaktovať ja. Zamestnanec servisu klamal, a výmenu klávesnice robil tesne pred mojím príchodom. Predpokladám, že v dôsledku časovej tiesne došlo k poškodeniu inej časti notebooku. (kryt displeja). Pri preberaní notebooku mi uvedenú skutočnosť zatajil, a ja som túto závadu zistil, až keď som chcel notebook vložiť pred odchodom do obalu. Nešiel totiž zavrieť. (kryt s displejom) Samozrejme som takýto notebook odmietol prevziať.
Súčasná situácia je následovná:

Som dva mesiace bez notebooku, firma nemá záujem zháňať novú súčiastku (údajne u jej dodávateľa ju nemajú), a ja odmietam prevziať poškodený notebook. Firma mi (po mojich opakovaných rozhorčených emailoch a telefonátoch) napokon ponúkla, že mi vráti peniaze, ktoré som už uhradil za výmenu klávesnice. Snažia sa to posunúť do roviny, že som im už poškodený notebook priniesol. Protokol nič také, samozrejme, nehovorí. Ja ale s týmto nesúhlasím. Načo mi je 35 € a poškodený notebook. (nie vlastnou vinou, ale vinou zamestnanca) Aké mám možnosti? Ako mám, prosím postupovať voči firme, aby mi vrátila nepoškodený notebook alebo jeho finančnú náhradu?
ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Veľký prehľad o tom, čo je nové v dôchodkoch (+tabuľka veku odchodu do penzie)
Vianočné príspevky, vek odchodu do dôchodku, valorizácia či minimálne penzie. To všetko prešlo zmenami.
Voľno v práci po novom. Komu ide štát predĺžiť dovolenku?
V novom roku budú mať nárok na 25 dní dovolenky aj osoby mladšie ako 33 rokov.
Na budúci rok sa má začať sceľovať pôda. Zistite, či sa aj vaša obec dostala do zoznamu
Nevyužiteľné slíže polí, o ktoré sa delíte s množstvom spoluvlastníkov, môžete zameniť za ucelené plochy.
Čo by ste mali vedieť o družstevných bytoch. Ako urobiť prevod a čo naň potrebujete
Pri správe bytového domu nerozhoduje, či ho spravuje družstvo alebo iný subjekt, dôležitá je kvalita správcu.
Chcete pracovať za viac ako 1000 eur? Pozrite si našu ponuku
Hľadáte si nové zamestnanie? Ak je pre vás dôležité, aby ste zarábali viac ako 1000 eur mesačne, pozrite si sumár pracovných ponúk, ktoré sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom kariera.zoznam.sk.