Poškodenie tovaru v servise

Dobrý deň, pre mesiacom som dal do servisu známej slovenskej počítačovej firmy môj notebook. (keďže firma sa prezentuje ako výhradný, dokonca zlatý partner danej značky) Išlo o výmenu klávesnice, ktorú som si predsa len nechcel robiť sám, aj keď som v tejto oblasti ako doma. Chcem zdôrazniť, že notebook bol plne funkčný, nemal absolútne žiadne poškodenie, išlo len o kozmetickú vadu na klávesnici. (jedná sa o hliníkový, výkonný, pekný a ľahký model) Klávesnicu som si kúpil originálnu a odovzdal som ju v servise spolu s notebookom, čo bolo uvedené v protokole. Keďže sa mi zamestnanec servisu v dohodnutý termín neozval, bol som nútený ho kontaktovať ja. Zamestnanec servisu klamal, a výmenu klávesnice robil tesne pred mojím príchodom. Predpokladám, že v dôsledku časovej tiesne došlo k poškodeniu inej časti notebooku. (kryt displeja). Pri preberaní notebooku mi uvedenú skutočnosť zatajil, a ja som túto závadu zistil, až keď som chcel notebook vložiť pred odchodom do obalu. Nešiel totiž zavrieť. (kryt s displejom) Samozrejme som takýto notebook odmietol prevziať.
Súčasná situácia je následovná:

Som dva mesiace bez notebooku, firma nemá záujem zháňať novú súčiastku (údajne u jej dodávateľa ju nemajú), a ja odmietam prevziať poškodený notebook. Firma mi (po mojich opakovaných rozhorčených emailoch a telefonátoch) napokon ponúkla, že mi vráti peniaze, ktoré som už uhradil za výmenu klávesnice. Snažia sa to posunúť do roviny, že som im už poškodený notebook priniesol. Protokol nič také, samozrejme, nehovorí. Ja ale s týmto nesúhlasím. Načo mi je 35 € a poškodený notebook. (nie vlastnou vinou, ale vinou zamestnanca) Aké mám možnosti? Ako mám, prosím postupovať voči firme, aby mi vrátila nepoškodený notebook alebo jeho finančnú náhradu?
ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Chcete výhodne prenajať pôdu? Ponúkame vám cenovú mapu obvyklých nájmov z celého územia
Agrorezort po prvý raz zverejnil takzvané obvyklé ceny nájmov poľnohospodárskej pôdy.
Elektronizácia miezd uľahčí posielanie potvrdení. Nová možnosť od januára
Firmy a zamestnanci si môžu zjednodušiť svoju mzdovú agendu.
Darujte majetky deťom tak, aby sa nepohádali
Rozhodnete sa, že byt darujete tomu z potomkov, ktorý sa o vás dokáže postarať. Dá sa to a dokonca tak, že aj v darovanom byte môžete ďalej bývať. Tu je vzor z pera advokátov aj s radami.
Ako si prilepšíte po zvýšenom rodičovskom príspevku? Pozrite si konkrétne príklady
Ku ktorým rodičom bude štát štedrejší? K tým, ktorí si pred príchodom dieťaťa na svet platili nemocenské.