posununtie cesty do povodneho stavu

Dobrý večer,
chcem sa opýtať som majiteľkou pozemku, ktorý sa nachádza v extraviláne. Na základe požiadaviek mesta aby sme ho dostali do intravilánu sme viacerí vlastníci dali vypracovať zastavovaciu štúdiu. Pri tejto sme zistili, že nam cez pozemky ide prašna polna cesta pričom tato je vybudovana starým družstvom a použiva sa asi 30 rokov. Hned vedla tejto neopravnenej cesty je rigol v ktorom je zakreslena mestska cesta. Síce sa tam fyzicky neneachadza ale vedie cez naše pozemky. Chceli by sme ju vratit do povodneho stavu. čiže presunuť a vybudovať na vlastné náklady novu funkčnu cestu, umiestnenu na povodnom mieste tak ako je skutočne zakreslena a následne si zahradit naše pozemky. Chcela by som vedieť či nám po vybudovani može mesto povedat, že si pozemky nemožeme ohradit.( ak by nás teda niekto nahlásil v čase ked ju budeme posuvat)

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus