Potrebovala by som poradit s materskou a prispevkom v nezamestnanosti.

Dobry den,
s manzelom zijeme v UK a planujeme sa vratit na trvalo na SVK. Som tehotna, rodit budem tu v UK ale po 2 mesiacoch na to sa vratime. Bude mi teda dalej vyplacana materska z UK na Slovensko? Co po jej skonceni, mam narok na rodicovsky prispevok? Viete mi poradit ake dokumenty potrebujem vybavit?

Druhy nas problem je, ze mazel je obcanom Ceskej rep. a ma tam aj trvaly pobyt. Kupili sme si ale byt v Bratislave do ktoreho sa po navrate z UK prestahujeme. Ake ma mazel moznosti poberania prispevku v nezamestnanosti na SVK? Ak vobec nejake. Ak by sa mu podarilo vybavit nejake z UK tak to by tu musel byt nejaku dobu nezamestany a to si nemozeme dovolit. Plati aj pre neho ta moznost ak sa na chvilu zamestna na SVK bude mat narok na prisp. v nezam.?

Dakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus