Potrebujem poradiť ohľadom evidovania na úrade práce

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom evidencie na úrade práce. Dňa 05. 09. 2018 mi skončil pracovný pomer dohodov a tak som sa následne išla evidovať na úrad práce kde som chcela požiadať o dávku v nezamestnanosti. Problém nastal keď som povedala pracovníčke že študujem na Strednej odbornej škole pedagogickej v Levoči na pomaturitnom štúdiu odbor - 7649 N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
Formou - pomaturitného kvalifikačného štúdia
Dĺžka štúdia - 2 roky (pre absolventov maturitného štúdia) a momentálne som v 2 ročníku.
Povedala mi, že ak je pomaturitné kvalifikačné štúdium - denna forma nemôžem byť na úrade práce evidovaná. Bohužiaľ na stránke školy nie je presne napísané či sa jedná o dennú alebo externú formu štúdia. Školu navštevujem iba raz do týždňa.
Prosím poraďte mi, či ma musia registrovať na úrade práce a či mi priznajú dávku v nezamestnanosti.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Živnostníčky môžu počas materskej podnikať
Rozdiel v porovnaní s tým, keď materské dostáva zamestnankyňa, je pri živnostníčke ten, že môže podnikať a mať z toho príjmy. Žiadne pozastavenie či koniec živnosti nehrozí. Ani obmedzenie príjmu, zdôrazňuje v rozhovore Dana Fráková zo spoločnosti Libertax Consulting
Nárok si musíte uplatniť v poisťovni
Pred uplatnením nároku na materské je dôležitý čas, keď si matka platila nemocenské v Sociálnej poisťovni. Od toho sa odvíja aj jeho výška.
Materské môžu poberať matka i otec
Materská dovolenka bola kedysi výsadou matiek. Situácia sa však mení. Často sú to práve otcovia, ktorí preberajú štafetu starostlivosti o dieťa hneď po narodení a dostávajú materské.
Kúpili ste si nové auto v cudzine. Viete, aké máte povinnosti?
Ak ste si ako súkromná osoba kúpili nové auto alebo nejaký iný dopravný prostriedok z iného členského štátu EÚ, zaplatíte 20 percent DPH daňovému úradu, kde máte trvalý pobyt.
Nebudeme tolerovať nájomcov, ktorí neobhospodarujú pôdu
Generálna riaditeľka Slovenského pozemkového fondu Adriana Šklíbová pre Hospodárske noviny hovorí aj o novinkách, ktoré pozemkový fond zavádza.