Potrebujem poradiť ohľadom evidovania na úrade práce

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom evidencie na úrade práce. Dňa 05. 09. 2018 mi skončil pracovný pomer dohodov a tak som sa následne išla evidovať na úrad práce kde som chcela požiadať o dávku v nezamestnanosti. Problém nastal keď som povedala pracovníčke že študujem na Strednej odbornej škole pedagogickej v Levoči na pomaturitnom štúdiu odbor - 7649 N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
Formou - pomaturitného kvalifikačného štúdia
Dĺžka štúdia - 2 roky (pre absolventov maturitného štúdia) a momentálne som v 2 ročníku.
Povedala mi, že ak je pomaturitné kvalifikačné štúdium - denna forma nemôžem byť na úrade práce evidovaná. Bohužiaľ na stránke školy nie je presne napísané či sa jedná o dennú alebo externú formu štúdia. Školu navštevujem iba raz do týždňa.
Prosím poraďte mi, či ma musia registrovať na úrade práce a či mi priznajú dávku v nezamestnanosti.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Na obchodoch s devízami môžete prerobiť
S možnosťou investovania sa stretávame na každom kroku. Na internete, v televízii, ale aj priamo v telefonátoch. Ako si vybrať tú správnu ponuku vysvetľuje Maroš Ovčarik, výkonný riaditeľ zo spoločnosti Finančný kompas.
Finanční poradcovia idú po podnikateľoch
Voľné peniaze z podnikania už nechcete alebo nemôžete investovať do svojej firmy. Hľadáte iné možnosti? O základných rizikách investičných ponúk hovorí Tomáš Skukalík z portálu Podnikajte.sk.
Výrok súdu zmenil investičné právo
Rozsudok v prípade Achmea priniesol nečakané následky. Jednoduchý spor o výplatu zisku sa skončil zásadnou zmenou investičného práva v Únii.
Spoločenstvo môže skupovať podiely
Les, lúka alebo háje v chránenom území sa nepredávajú do súkromných rúk. Ak tam ešte niekto má súkromný pozemok a chce ho predať, predkupné právo má v tomto prípade štát.
Ak je benefit pre vás rozhodujúci pri hľadaní práce, čítajte
Trinásty a štrnásty plat sú lákadlom číslo jeden pre uchádzačov o prácu. Ukázal to prieskum benefitov, ktorý na vzorke 875 ľudí v 16- tich odvetviach zisťovala personálna agentúra Grafton Slovakia.