Potrebujem poradiť ohľadom evidovania na úrade práce

Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom evidencie na úrade práce. Dňa 05. 09. 2018 mi skončil pracovný pomer dohodov a tak som sa následne išla evidovať na úrad práce kde som chcela požiadať o dávku v nezamestnanosti. Problém nastal keď som povedala pracovníčke že študujem na Strednej odbornej škole pedagogickej v Levoči na pomaturitnom štúdiu odbor - 7649 N učiteľstvo pre materské školy a vychovávateľstvo
Formou - pomaturitného kvalifikačného štúdia
Dĺžka štúdia - 2 roky (pre absolventov maturitného štúdia) a momentálne som v 2 ročníku.
Povedala mi, že ak je pomaturitné kvalifikačné štúdium - denna forma nemôžem byť na úrade práce evidovaná. Bohužiaľ na stránke školy nie je presne napísané či sa jedná o dennú alebo externú formu štúdia. Školu navštevujem iba raz do týždňa.
Prosím poraďte mi, či ma musia registrovať na úrade práce a či mi priznajú dávku v nezamestnanosti.
Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Dnes môžu mimobratislavské domácnosti žiadať o podporu na fotovoltiku
V druhom kole projektu podpory malých obnoviteľných zdrojov energie Zelená domácnostiam II, ktoré je otvorené dnes, môžu domácnosti z mimobratislavských regiónov žiadať o poukážky na inštaláciu fotovoltických panelov. Informoval o tom Stanislav Jurikovič, vedúci oddelenia komunikácie Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry.
Priznať treba všetky svoje príjmy
Ako a kedy podať daňové priznanie, ak ste ako občan Slovenska mali vlani príjmy zo zdrojov v zahraničí, vysvetľujú odborníci z Finančnej správy a Slovenskej komory daňových poradcov.
Takto fungujú ústavné súdy vo svete
Ústavný súd nemusí byť vždy iba samostatná inštitúcia s jedinou úlohou. Pozrite sa, ako fungujú ústavné súdy vo svete.
Firmy sa učia správať ekologicky
Recyklovať dnes nestačí, aj samotný proces totiž prináša záťaž do prostredia. Najlepšie preto je, ak žiaden odpad nevzniká. O tom, aké povinnosti pri odpadoch majú podnikatelia, i o tom, k čomu ich v tejto oblasti motivujú zákony, hovorí Roman Malček zo spoločnosti Redox.
Korupčný lekár? Obráťte sa na políciu
Ak si od vás zdravotnícky pracovník pýta úplatok, obráťte sa na protikorupčnú linku zavedenú v nemocniciach práve na tieto prípady. Cez ňu sa môžete e-mailom obrátiť priamo na vedenie nemocnice. E-maily zaviedlo ministerstvo zdravotníctva preto, lebo pacienti oznamujú korupciu skôr písomne než telefonicky.