Povinnosti zamestnávateľa.

Zamestnanec si zapísal do knihy dochádzky čas príchodu a odchodu v piatok.
V pondelok a celý týždeň zamestnanec neprišiel do práce,ale zamestnávateľ nekonal,neoveril si či zamestnanec z pracoviska aj odišiel- väčší areál.Nevypočul zamestnancov,takže 10 dní sa nestaral,kde sa nachádza tento zamestnanec,ktorý je starší človek čiastočný invalid,mohol odpadnúť aj v areáli zamestnávateľa,cestou domov,alebo doma.Neskúšal mu telefonovať ani inak ho kontaktovať prečo neprišiel na pracovisko.Nikde to nehlásil,ale vyčkával.Ako mal konať zamestnávateľ v uvedenom prípade a kedy, mal konať?
OTÁZKA: Aké zákony,povinnosti, porušil zamestnávateľ takýmto jednaním?

pozn.:
Iný zamestnávateľ,keď mu neprišiel zamestnanec do práce,asi za dve hodiny skúšal telefonovať tomuto
zamestnancovi,keď sa mu nedalo dovolať poslal k nemu domov kolegov,ktorí kolegu našli v bezvedomí,
privolali mu záchranku a informovali zamestnávateľa.

M S sa opýtal/a 23.4. 2018 o 17:22 v kategórii Právo
maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Ako sa zmenili dávky? Pozrite sa, koľko dostanete po novom
Ľuďom na PN, nezamestnaným, ŤZP či mladým rodinám štát zdvihol od tohto roka viacero dávok. Vybrali sme pre vás tie najdôležitejšie.
Za akých podmienok ešte dostanete hypotéku a kedy vám ju zamietnu
Mladí ľudia musia po novom kúpu bytu či domu odložiť na neskôr. Čas na splatenie hypotéky sa im tak výrazne skráti. Pozrite si príklady z praxe, kedy vám banka ešte hypotekárny úver odsúhlasí.
Prišli ste o pozemok? Rozhodnutie katastra môže preskúmať aj prokurátor
Zistili ste, že na liste vlastníctva vám chýba parcela? Alebo vám sused zabral časť záhrady? Kúpte si dnes a zajtra Hospodárske noviny a dozviete sa, ako môžete svoj spor vyriešiť.
Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.