Pozemok bez majiteľa pod budovami

Dobrý deň.
Z manželom máme záujem o odkúpenie nehnuteľnosti (rodinný dom/chalupa ) aj z podielom na polnohospodarkych pozemkoch(TTP, OP, LP )
Na LV je uvedený ako majitel budov aj daných podielov jedna osoba čo je ok. Ale pozemok na ktorom stoja budovy nemá vlastníka. Pozemok aj z budovami je obkoleseny podielovymi pozemkami. Podielnikov je 13 a jednim z nich je predávajúci. Čiže po odkúpeni budou a podielov sa staneme podielovymi vlastníkmi následne mi.

Moja otázka znie. Chceme dať zapísať na LV pozemok pod budovami o výmere 23á. Predávajúci nám ale povedal že ma vypracovaný plán od geodeta ale že je nutný súhlas všetkých podielnikov ostatných okolitých pozemkov že súhlasia z vymedzenim pozemku a zápis na LV v nás prospech. Je toto vôbec právne možné?

Ak nie ako môžme ďalej postupovať?

Ďakujem za odpoved

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus