Práca nadčas počas dovolenky

Dobrý deň,
prosím o vysvetlenie k práci nadčas a súčasne čerpanej dovolenky.
Učiteľka čerpá počas prázdnin dovolenku, ale počas dovolenky bude chodiť do práce len na dve hodiny, kvôli prevádzke v MŠ počas prázdnin. (priama činnosť s deťmi). Môže mať teda aj dovolenku v systéme a na páske celý deň, aj k tomu prácu nadčas (za prácu načas bude čerpať náhradné voľno)?
Vyhotovujeme evidenciu pracovného času v súlade s § 97 ZP. Zapíše sa do tejto evidencie takto-dovolenka aj nadčas? Zamestnanec so zamestnancom sa vlastne dohodli na tej tej práci. Ide len o tom, ako správne zadať, aby to bolo v poriadku pre prípadnú kontrolu, napr. inšpektorát práce.
Či dovolenke a práca nadčas počas dovolenky.
Alebo v práci len dve hodiny, ale ako vykryť ten zvyšok pracovného času?
Srdečne ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Zamestnávatelia pozor! Ženám nahlasujete materskú a rodičovskú, mužom vždy len rodičovskú dovolenku
Počet vyplatených materských dávok rastie a nie je ani výnimkou, keď ich poberajú otcovia detí. V prípadoch, ak tomu tak je, zamestnávatelia nikdy neoznamujú Sociálnej poisťovni začiatok, ani koniec materskej dovolenky, ale nahlasujú začiatok a koniec rodičovskej dovolenky.
Piloti či letušky majú na štrajk právo, letoví dispečeri nie
Medzi profesie, ktoré nemajú právo na štrajk, patria sudcovia, prokurátori alebo hasiči.
Šesť rád, ako vybrať mobil pre seniora
Seniorov v celej Európe pribúda. Len vlani ich bolo desať miliónov a do roku 2040 sa ich počet zvýši na 42 miliónov. S vekom pribúdajú nové výzvy, s ktorými si veľakrát nevedia rady. Problémom sú aj rôzne zdravotné i psychické problémy.
Chcete, aby sa vaše deti učili inovatívne? Sledujte moderné vzdelávacie projekty a upozornite na ne školu
Odborníci sa zhodujú, že dnešní žiaci sa v škole učia rovnako ako ich rodičia a starí rodičia. A to nie je dobré, lebo svet sa medzitým výrazne posunul a požiadavky na človeka sú dnes úplne iné, ako kedysi. Výsledkom je, že zo škôl nám vychádzajú absolventi, ktorí nemajú požadované zručnosti.