Práca nadčas počas dovolenky

Dobrý deň,
prosím o vysvetlenie k práci nadčas a súčasne čerpanej dovolenky.
Učiteľka čerpá počas prázdnin dovolenku, ale počas dovolenky bude chodiť do práce len na dve hodiny, kvôli prevádzke v MŠ počas prázdnin. (priama činnosť s deťmi). Môže mať teda aj dovolenku v systéme a na páske celý deň, aj k tomu prácu nadčas (za prácu načas bude čerpať náhradné voľno)?
Vyhotovujeme evidenciu pracovného času v súlade s § 97 ZP. Zapíše sa do tejto evidencie takto-dovolenka aj nadčas? Zamestnanec so zamestnancom sa vlastne dohodli na tej tej práci. Ide len o tom, ako správne zadať, aby to bolo v poriadku pre prípadnú kontrolu, napr. inšpektorát práce.
Či dovolenke a práca nadčas počas dovolenky.
Alebo v práci len dve hodiny, ale ako vykryť ten zvyšok pracovného času?
Srdečne ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Hypotéka bez poistenia je veľké riziko. Nechajte si poistenie ušiť na mieru
Poistenie hypotekárneho úveru Slováci podceňujú. Odborníci radia, že najlepšie je pre individuálne vás poistenie.
Výmenný pobyt v zahraničí? Kurz jazyka aj samostatnosti
Zamestnávatelia očakávajú od svojich zamestnancov viacjazyčnosť už aj u nás, ale Slovákom tieto zručnosti chýbajú. Odborná pracovná sila je nedostatkovým tovarom a zvlášť pracovníci s potrebnými znalosťami cudzích jazykov.
Mešká vám lietadlo? Na toto všetko máte nárok
Obdobie dovoleniek pri mori sa blíži a s nimi aj riziko, že vám môže let meškať. Viete, na čo všetko máte nárok?
Nefunguje vám internet? Pošlite údaje iným spôsobom
Dáta o evidovaných tržbách sa doteraz v elektronických registračkách ukladali do fiskálnej pamäti, ktorá bola povinnou súčasťou každej pokladnice. Bola zakomponovaná tak, aby s ňou nik nemohol svojvoľne manipulovať. Keď k podnikateľovi prišla kontrola, dáta si načítala práve z nej.
Pozemky: najmite si sledovaciu službu
Kam sa obrátiť pri podozreniach z podvodu na pozemkoch, ako si zabezpečiť vstup na parcelu cez cudzí pozemok alebo ako predchádzať exekúcii majetku. Na tieto a ďalšie otázky odpovedajú odborníci.