Práca nadčas počas dovolenky

Dobrý deň,
prosím o vysvetlenie k práci nadčas a súčasne čerpanej dovolenky.
Učiteľka čerpá počas prázdnin dovolenku, ale počas dovolenky bude chodiť do práce len na dve hodiny, kvôli prevádzke v MŠ počas prázdnin. (priama činnosť s deťmi). Môže mať teda aj dovolenku v systéme a na páske celý deň, aj k tomu prácu nadčas (za prácu načas bude čerpať náhradné voľno)?
Vyhotovujeme evidenciu pracovného času v súlade s § 97 ZP. Zapíše sa do tejto evidencie takto-dovolenka aj nadčas? Zamestnanec so zamestnancom sa vlastne dohodli na tej tej práci. Ide len o tom, ako správne zadať, aby to bolo v poriadku pre prípadnú kontrolu, napr. inšpektorát práce.
Či dovolenke a práca nadčas počas dovolenky.
Alebo v práci len dve hodiny, ale ako vykryť ten zvyšok pracovného času?
Srdečne ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Prenajímate byt? Dajte pozor, aby ste miesto zisku nemali na krku neplatiča
Prenájom si vždy poistite spísanou listinou. Notárska zápisnica vás v tejto veci môže ochrániť viac než nájomná zmluva.
Pasívne domy sú u nás hudba budúcnosti
Ekológia, vízia do budúcnosti, zdravé prostredie pre život a tiež extrémne nízka cena za energie. Taká je stručná charakteristika pasívnych alebo nulových domov. Ak sa s týmito hodnotami stotožňujete, nie je od veci pouvažovať o bývaní v pasívnom dome.
Prednosťou je hotová infraštruktúra
Cenové relácie stavebných pozemkov si za posledné roky držia svoju nastavenú úroveň. Realitný trh sa sústredil najmä na oblasť bytov.
Hotelový boom ťahá zisky investorov
Priemerné ceny hotelových izieb dosahujú historické maximum, vďaka čomu stúpajú aj výnosy. Bratislava je z hľadiska obsadenosti hotelov v Európe na 25. mieste.
Korupcia prestáva byť celonárodná hra
Už to nie sú len zisky a iné ekonomické ukazovatele, ktoré tvoria vizitku firmy. Čoraz viac sa sleduje, čo firma prináša aj pre zamestnancov, región a celú krajinu.