Pracovný čas

Dobrý deň.

V pracovnej zmluve mám uvedené Pracovný čas je určený :40 hodín týždenne
bližšie nemám špecifikované.

Chápem to tak, že denne mám byť 8 hodín k dispozícii zamestnávateľovi, áno? Či už budem chodiť skoršie do práce a skôr domov alebo naopak. Je to taká práca pri ktorej to nerobí žiadny problém (kancelária v ktorej som jediná) dokonca si zamestnávateľ môže overiť ako chodím keďže je tam kamerový systém.

Zamestnávateľ chce zmeniť pracovný čas tak , že mi presne uvedie od - do kedy mám pracovať (nedal ani dodatok k pracovnej zmluve ani dohodu o zmene pracovných podmienkach len nejaký papier (usmernenie a pokyny) mám právo nesúhlasiť s takouto zmenou a nemôže ma zamestnávateľ nijak diskriminovať ak nebudem súhlasiť a nie je to ani dôvod na výpoveď, áno?

Ďakujem.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus