pracovný čas, miesto výkonu práce

Dobrý deň,
som zamestnaná ako kontrolór obce (zákon 369/1990) od 01.01.2014 na dobu 6 rokov. Bola so mnou uzatvorená pracovná zmluva, kde bolo uvedené :

Miesto výkonu práce: Obecný úrad s adresou a v zátvorke bolo uvedené (alebo iné miesto výkonu práce) So starostom s ktorým som uzatvorila pracovnú zmluvu ten uviedol iné miesto v zátvorke z toho dôvodu, nakoľko sme sa dohodli, že prácu môžem vykonávať aj doma, nakoľko mám uzatvorený hlavný pracovný pomer na plný úväzok v inej organizácií kde pracujem 37,5 hod týždenne a tiež preto, že obec má založenú jednu spoločnosť a dve zriadené školy, ktoré kontrolór kontroluje a do týchto objektov chodí na kontroly)

Pracovný čas bol dohodnutý podľa § 85 zákona č. 311/2001 Z.z. týždenne 15 hodín bez prestávok v práci, pričom po 4 hodinách je povinný poskytnúť prestávku v práci na odpočinok a jedenie v trvaní 30 minút. Pracovný čas nebol rozvrhnutý na konkrétne dni a hodiny, lebo mám uzatvorený hlavný pracovný pomer a neviem ako mi bude vyhovovať práca kontrolóra. Predošlý starosta pochopil že sa to nedá a dohodli sme sa takto aby sa kontroly mohli vykonávať efektívne.

Pracovná zmluva bola uzatvorené so starostom, ktorému skončilo volebné obdobie a nastúpil nový starosta, ktorý mi teraz po 3 rokoch jeho pôsobenia chce zmeniť pracovný čas.

Starosta mi po 3 rokoch svojho pôsobenia doporučeným listom oznámil, že mi mení pracovnú dobu nasledovne:
pondelok od 8,00 - 12,00 12,30 - 15,30
streda od 8,00 - 12,00 12,30 - 16,30

a v liste mi stanovil pravidelné pracovisko Obecný úrad s adresou.

Otázka:
1. Môže zamestnávateľ takto jednostranne určiť zamestnancovi pracovný čas a pravidelné pracovisko bez jeho súhlasu?
2. Nie je potrebné vypracovať dodatok ku pracovnej zmluve ?
3. Čo môže nastať pre kontrolóra obce ako zamestnanca v prípade že tento list nebude dodržiavať? (starosta mu nemôže dať výpoveď, len zastupiteľstvo ho môže odvolať alebo sám sa vzdá)
4. Môže kontrolórovi starosta obce nevyplatiť mzdu, aj keď bude vykonávať prácu ako doteraz aj na mieste výkonu práce na Obecnom úrade aj doma?

Ďakujem veľmi pekne za odpoveď

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Spor so susedom riešte už v zárodku
Prekáža vám, že sused si vysadil stromy na hranici s vaším pozemkom. Znepríjemňujú vám život časté hádky. Treba zakročiť včas, radia experti z praxe.
Transfery budú pod väčším drobnohľadom
Obchodovanie medzi firmami príbuzných. Presúvanie ziskov z eseročky do eseročky. Obchodné vzťahy medzi matkami a dcérami či vnučkami. To všetko sa dostáva pod drobnohľad daňových úradníkov. Detaily vysvetľujú odborníci z brandže aj experti z ministerstva financií.
Sedem rád, na čo nezabudnúť pri firemných vozidlách
Obstarávate si, alebo spravujete vo firme vozidlový park? Pozrite sa na hlavné povinnosti, ktoré vás čakajú.
Je najvyšší čas zmeniť prácu. Tu sú aktuálne ponuky z regiónov
Manažéri predajní si môžu zarobiť mesačne od 1000 do 1500 eur. A to aj v Šuranoch či pri Piešťanoch. Podobné platové ohodnotenie nájdete aj v iných mestách. Tu sú aktuálne ponuky z portálu www.istp.sk.
Štát ďalej sprísňuje „prelievanie“ peňazí
Počet osôb, ktorí majú od januára povinnosť viesť dokumentáciu pri kontrolovaných transakciách, opäť vzrástol. Tejto zmene podliehajú všetky ekonomicky a personálne prepojené osoby.