Pracovný pomer na dobu určitú, vyprší počas PN

Dobrý deň, chcem sa opýtať na to že mam pracovnú zmluvu na dobu určitú do 2.10.2019, avšak som na PN od marca,a žiaľ pnka sa neskončí nakoľko čakám na operáciu ani po tej dobe. Čiže zmluva sa ukončí s tým dátumom ako je v zmluve alebo až keď sa skončí PN-ka? Zamestnávateľ nehodlá predĺžiť zmluvu,to už viem.A ak je platný deň ukončenia v zmluve tak mám sa hneď nahlásiť aj na ÚP?Lebo počas PN viem že sa nedá.Aspon v minulosti tak bolo. A po ukončenie pn potom aké potvrdenie mám odniesť na ÚP ak zmluva sa skončí 2.10 ako je uvedené v zmluve?Alebo treba aj fotokópiu pnky odovzdať že po skončení zmluvy som bol pn? A ak sa skončí v 2.10 ako je v zmluve aj keď sa nemozem zaevidovať na ÚP tak do zdravotnej poisťovni musím nahlásiť že pracovný pomer sa skončil? Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nájdite si prácu na mieru a nechajte si za ňu primerane zaplatiť
Hľadáte si nové zamestnanie, v ktorom by ste zarábali podľa vlastnej spokojnosti? Túžite po zmysluplnej realizácii sa vo svojom odbore? Vyberte si z našej ponuky pracovných pozícií, ktorú sme pre vás pripravili v spolupráci s portálom kariera.zoznam.sk.
Návod: Všetko o daniach, keď ste predali, zdedili alebo prenajímate byt
Pre posúdenie, či platiť daň alebo nie, je rozhodujúci čas, kedy ste vlastníctvo nadobudli.
Advokáti vedia znížiť riziko škody poistkou
Za poškodenie klienta zlou radou sú advokáti plne zodpovední. Ak škodu spôsobí koncipient, zodpovednosť padne na advokáta.
Antické zmluvy fungujú dodnes
Mnohé zo zmlúv, ktoré dodnes v práve používame, pochádzajú z antického rímskeho práv
Sceľovanie budú riešiť za štát len profesionáli
Od tohto roku sa očakáva urýchlenie komplexných pozemkových úprav.