Pracovný pomer na dobu určitú, vyprší počas PN

Dobrý deň, chcem sa opýtať na to že mam pracovnú zmluvu na dobu určitú do 2.10.2019, avšak som na PN od marca,a žiaľ pnka sa neskončí nakoľko čakám na operáciu ani po tej dobe. Čiže zmluva sa ukončí s tým dátumom ako je v zmluve alebo až keď sa skončí PN-ka? Zamestnávateľ nehodlá predĺžiť zmluvu,to už viem.A ak je platný deň ukončenia v zmluve tak mám sa hneď nahlásiť aj na ÚP?Lebo počas PN viem že sa nedá.Aspon v minulosti tak bolo. A po ukončenie pn potom aké potvrdenie mám odniesť na ÚP ak zmluva sa skončí 2.10 ako je uvedené v zmluve?Alebo treba aj fotokópiu pnky odovzdať že po skončení zmluvy som bol pn? A ak sa skončí v 2.10 ako je v zmluve aj keď sa nemozem zaevidovať na ÚP tak do zdravotnej poisťovni musím nahlásiť že pracovný pomer sa skončil? Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Účinná ľútosť. Šikovný ťah pri daňových podvodoch
Účinná ľútosť umožňuje páchateľom v prípade porušenia zákona nadobudnúť beztrestnosť. Jozef Čentéš, prokurátor
Oklieštený Ústavný súd je neprijateľný
Plénum by sa malo neodkladne doplniť tak, aby malo plný počet sudcov.
Kam investovať, aby ste neboli v strate: fondy, termínované účty, poistky
Odborníci tvrdia, že neinvestovaním máte väčšie šance prerobiť ako investovaním.
Darujte byt tak, aby ste sa neocitli na ulici
Darovali ste byt a obdarovaný vás podviedol. Ako musíte postupovať, dočítate sa v dnešných Hospodárskych novinách. Dozviete sa aj, ako sa sa vyhnete bytovej mafii.
Desať modelových situácií, kedy predať a kedy darovať majetok
Obdarovali vás hodnotným darom? Napríklad bytom, záhradou či inou nehnuteľnosťou, pričom vy ich chcete výhodne odpredať? Neunáhlite sa.