Pracovný pomer na dobu určitú, vyprší počas PN

Dobrý deň, chcem sa opýtať na to že mam pracovnú zmluvu na dobu určitú do 2.10.2019, avšak som na PN od marca,a žiaľ pnka sa neskončí nakoľko čakám na operáciu ani po tej dobe. Čiže zmluva sa ukončí s tým dátumom ako je v zmluve alebo až keď sa skončí PN-ka? Zamestnávateľ nehodlá predĺžiť zmluvu,to už viem.A ak je platný deň ukončenia v zmluve tak mám sa hneď nahlásiť aj na ÚP?Lebo počas PN viem že sa nedá.Aspon v minulosti tak bolo. A po ukončenie pn potom aké potvrdenie mám odniesť na ÚP ak zmluva sa skončí 2.10 ako je uvedené v zmluve?Alebo treba aj fotokópiu pnky odovzdať že po skončení zmluvy som bol pn? A ak sa skončí v 2.10 ako je v zmluve aj keď sa nemozem zaevidovať na ÚP tak do zdravotnej poisťovni musím nahlásiť že pracovný pomer sa skončil? Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Kedy si manželia pri rozvode nedelia majetok na polovicu
Manželstvom vzniká špecifický druh bezpodielového spoluvlastníctva. Zákon ich berie, ako keby šlo o jednu osobu. Pri porozvodovom delení majetku na polovicu však existujú výnimky.
Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.