Pracovný pomer na dobu určitú, vyprší počas PN

Dobrý deň, chcem sa opýtať na to že mam pracovnú zmluvu na dobu určitú do 2.10.2019, avšak som na PN od marca,a žiaľ pnka sa neskončí nakoľko čakám na operáciu ani po tej dobe. Čiže zmluva sa ukončí s tým dátumom ako je v zmluve alebo až keď sa skončí PN-ka? Zamestnávateľ nehodlá predĺžiť zmluvu,to už viem.A ak je platný deň ukončenia v zmluve tak mám sa hneď nahlásiť aj na ÚP?Lebo počas PN viem že sa nedá.Aspon v minulosti tak bolo. A po ukončenie pn potom aké potvrdenie mám odniesť na ÚP ak zmluva sa skončí 2.10 ako je uvedené v zmluve?Alebo treba aj fotokópiu pnky odovzdať že po skončení zmluvy som bol pn? A ak sa skončí v 2.10 ako je v zmluve aj keď sa nemozem zaevidovať na ÚP tak do zdravotnej poisťovni musím nahlásiť že pracovný pomer sa skončil? Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.
Toto je 30 najdôležitejších zmien v daniach v roku 2020
Od januára prichádza množstvo daňových úprav najmä v prospech drobných podnikateľov.
Komu sa oplatí predčasný starobný dôchodok
Predčasný starobný dôchodok slúži na zabezpečenie príjmu občana v preddôchodkovom veku.
Blogeri: ako zarábať legálne
Blogovaním či zverejňovaním článkov alebo fotiek na internete si privyrába – alebo ich má aj ako hlavný zárobok – kadekto. Ako je to však so zdaňovaním týchto príjmov? Situácie môžu byť rôzne a ich varianty sa často aj kombinujú.