Pracovný pomer na dobu určitú, vyprší počas PN

Dobrý deň, chcem sa opýtať na to že mam pracovnú zmluvu na dobu určitú do 2.10.2019, avšak som na PN od marca,a žiaľ pnka sa neskončí nakoľko čakám na operáciu ani po tej dobe. Čiže zmluva sa ukončí s tým dátumom ako je v zmluve alebo až keď sa skončí PN-ka? Zamestnávateľ nehodlá predĺžiť zmluvu,to už viem.A ak je platný deň ukončenia v zmluve tak mám sa hneď nahlásiť aj na ÚP?Lebo počas PN viem že sa nedá.Aspon v minulosti tak bolo. A po ukončenie pn potom aké potvrdenie mám odniesť na ÚP ak zmluva sa skončí 2.10 ako je uvedené v zmluve?Alebo treba aj fotokópiu pnky odovzdať že po skončení zmluvy som bol pn? A ak sa skončí v 2.10 ako je v zmluve aj keď sa nemozem zaevidovať na ÚP tak do zdravotnej poisťovni musím nahlásiť že pracovný pomer sa skončil? Ďakujem za odpoveď.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus