Práva nájomníka zapísaného v dodatku

Dobrý deň v auguste sme s priateľkou uzarvorili nájomnú zmluvu na dobu určitú.. zmluva je písaná na jej meno pričom ja som bol dopísaný v dodatku ako spolubývajúci.. teraz po troch mesiacoch sa priateľka, už bývalá, rozhodla zmluvu odstúpiť, čím porušila zmluvné podmienky a prenajímateľ žiada zrušenie zmluvy aj so mnou pričom ja som žiaden bod v zmluve neporušil a chcem zotrvať v byte naďalej.. jedná sa o to že vystavenim novej zmluvy si narokuje znova na depozit plus nájomné za mesiac dopredu v plnej výške.. môžem sa proti tomu nejakým spôsobom ohradiť keďže ja som žiadnu zmluvu neporušil a nechcem znovu platiť depozit? Len chcem pokračovať ďalej v nájme s tým že budem uhrádzať už nie 50% ale plnú výšku nájomného.. ešte otázka ak majiteľ zruší zmluvu a nedohodneme sa, aký čas mi je povinný poskytnúť na vystahovanie sa a nájdenie si náhradného bývania? Ďakujem

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Nekupujte darčeky na úver. Tu sú rady, ako si Vianoce zbytočne nepredražiť
Slováci si chcú na Vianoce dopriať viac ako inokedy. Utrácajú neprimerane nielen na jedlo a nápoje, ale kvôli darčekom sú ochotní narobiť si dlhy.
Svoju budúcu penziu si môžete overiť
Blížite sa k dôchodkovému veku a neviete, aký bude. Alebo po škole zvažujete, či si sporiť na dôchodok už teraz. Experti pre HN radia, ako si môžete udržať životný štandard aj vo vyššom veku.
Chcete poslať vianočný balíček či pozdrav. Ustrážte si termíny
Pohľadnice a listy v rámci Slovenska sa k adresátovi dostanú do Vianoc, ak ich pošlete najneskôr 20. decembra druhou triedou a 21. decembra, ak využijete prvú triedu.
Trh hľadá zdravotné sestričky aj masérov. Pozrite si aktuálne pracovné miesta v zdravotníctve
Pozrite si aktuálne ponuky voľných pracovných miest zo zdravotníctva.
12 tipov, ako skrotiť výdavky za energie
Klesajúca teplota vonku, intenzívnejšie kúrenie, viac umelého osvetlenia. Príchod zimy vytvára vyšší tlak na platby za energie. Tu sú rady, ako si možno dávať väčší pozor, aby ste s nimi nemali zvýšené výdavky.