Prechod z RD na MD a oznamenie zamestnavatelovi

Dobry den, potrebujem poradit. Som na rodicovskej dovolenke, dcerka bude mat v aprili 3roky, ale do prace sa nemozem vratit, pretoze som tehotna. Problem je v tom, ze nastup na druhu matersku mam niekedy koncom juna. Ako vycerpat tie dni od aprila do juna, mozem ist na PN alebo zobrat si dovolenku, ak mi nejaka patri? Co je vyhodnejsie? S lekarom som uz predbezne hovorila a nema problem ma vypisat na PN, aj prve tehotenstvo som bola na PN. Moze mi robit zamestnavatel problemy, ak pojdem na PN? Taktiez mi volali z prace ci sa chcem vratit alebo dat vypoved, ze chcu prijat novu babu a ze nech im napisem nejake stanovisko. Povedala som, ze nenastupim, ze som tehotna. Vypoved nechcem dat, to by asi nebolo pre mna vyhodne, pracovnu zmluvu mam na dobu neurcitu.
Vopred dakujem za rady.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus