Prechod z RD na MD a oznamenie zamestnavatelovi

Dobry den, potrebujem poradit. Som na rodicovskej dovolenke, dcerka bude mat v aprili 3roky, ale do prace sa nemozem vratit, pretoze som tehotna. Problem je v tom, ze nastup na druhu matersku mam niekedy koncom juna. Ako vycerpat tie dni od aprila do juna, mozem ist na PN alebo zobrat si dovolenku, ak mi nejaka patri? Co je vyhodnejsie? S lekarom som uz predbezne hovorila a nema problem ma vypisat na PN, aj prve tehotenstvo som bola na PN. Moze mi robit zamestnavatel problemy, ak pojdem na PN? Taktiez mi volali z prace ci sa chcem vratit alebo dat vypoved, ze chcu prijat novu babu a ze nech im napisem nejake stanovisko. Povedala som, ze nenastupim, ze som tehotna. Vypoved nechcem dat, to by asi nebolo pre mna vyhodne, pracovnu zmluvu mam na dobu neurcitu.
Vopred dakujem za rady.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.
Toto je 30 najdôležitejších zmien v daniach v roku 2020
Od januára prichádza množstvo daňových úprav najmä v prospech drobných podnikateľov.
Komu sa oplatí predčasný starobný dôchodok
Predčasný starobný dôchodok slúži na zabezpečenie príjmu občana v preddôchodkovom veku.
Blogeri: ako zarábať legálne
Blogovaním či zverejňovaním článkov alebo fotiek na internete si privyrába – alebo ich má aj ako hlavný zárobok – kadekto. Ako je to však so zdaňovaním týchto príjmov? Situácie môžu byť rôzne a ich varianty sa často aj kombinujú.