Prechod z RD na MD a oznamenie zamestnavatelovi

Dobry den, potrebujem poradit. Som na rodicovskej dovolenke, dcerka bude mat v aprili 3roky, ale do prace sa nemozem vratit, pretoze som tehotna. Problem je v tom, ze nastup na druhu matersku mam niekedy koncom juna. Ako vycerpat tie dni od aprila do juna, mozem ist na PN alebo zobrat si dovolenku, ak mi nejaka patri? Co je vyhodnejsie? S lekarom som uz predbezne hovorila a nema problem ma vypisat na PN, aj prve tehotenstvo som bola na PN. Moze mi robit zamestnavatel problemy, ak pojdem na PN? Taktiez mi volali z prace ci sa chcem vratit alebo dat vypoved, ze chcu prijat novu babu a ze nech im napisem nejake stanovisko. Povedala som, ze nenastupim, ze som tehotna. Vypoved nechcem dat, to by asi nebolo pre mna vyhodne, pracovnu zmluvu mam na dobu neurcitu.
Vopred dakujem za rady.

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Odborník radí, komu sa viac oplatí murovaný dom, drevodom či kontajnerová stavba
Od budúceho roka musia byť všetky nové stavby postavené ako budovy s takmer nulovou potrebou energií. Prekombinovať úsporné opatrenia sa neoplatí. Prečo? Objasňuje Martin Mihál, predseda Združenia výrobcov murovacích materiálov.  
20 zmien v daniach, ktoré sa týkajú podnikateľov
Podnikatelia musia od januára zohľadňovať vo svojej praxi mnohé daňové zmeny.
Meniť Ústavu musí byť pre politikov ťažšie
Ústava je príliš dôležitý zákon na to, aby ho politici neustále menili. Slovensko potrebuje stabilnejšiu Ústavu, hovorí advokátka Kristína Babjaková z VIA IURIS. Kristína Babjaková Kristína Babjaková
Úpravy v daňových či účtovných pravidlách. Ako ich komentuje expertka
Výpočet najdôležitejších noviniek v daňovej a účtovnej oblasti sa dozviete v dnešnej pondelkovej prílohe Hospodárskych novín – HN SERVIS.
Ako zabezpečiť deti? Odkladajte im rodinné prídavky
Založiť si rodinu a dobre sa o ňu postarať, to sú podľa agentúry Focus najdôležitejšie sny a túžby Slovákov.