Prečo banky odmietajú ornú pôdu ako záruku pri kúpe nehnuteľnosti?

Dobrý deň, (vlastná skúsenosť) ako každý mladý človek mojou snahou je zabezpečiť si vlastné bývanie. A v mojom prípade aj malometrážny obchodík v novom polyfunkčnom objekte. Na prelome rokov 2008/2009 som ponúkol hypobankám SR som ako záruku k dlhodobému úveru ,hypotéke, ornú pôdu (100 ha v 1. bonite, ktorú ale nechcem predať, lebo si myslím, že sa to teraz neoplatí). Pokryla by min. 50 % ceny nehnuteľností. Záruka bola odmietnutá, že len stavebné pozemky, a samotnú nehnuteľnosť úverovanú bankou. A založiť si vlatnú strechu pokladám za nerozumné! Niečo mi ušlo? Sme podľa bánk národom 5. mil. developerov! Pritom mám priateľov v Holandsku a severnom Nemecku a tam tákato možnosť je. Tak ako?

maximálne 100 znakov, detaily k otázke môžete zapísať v ďalšom kroku

Články

Poistenci, preverte si, koľko vám na očkovanie prispeje vaša poisťovňa
Povinné očkovanie je plne hradené štátom. Niektoré vakcíny nám však lekár môže iba odporúčať a my si za nich musíme zaplatiť. Zdravotné poisťovne preto ponúkajú svojim klientom rôzne benefity.
Nezaočkovaných musí lekár nahlásiť úradom
Očkovanie pomáha chrániť spoločnosť, napriek tomu je pre mnohých strašiakom.
Akú penziu by ste dostali ihneď a o koľko by narástol váš dôchodok, ak by ste popri ňom aj pracovali
Do dôchodku už nie je ďaleko a vy zvažujete, čo sa vám viac vyplatí. Pozrite si konkrétne príklady z praxe, aký by vám vyšiel predčasný dôchodok, koľko by ste dostali po dosiahnutí dôchodkového veku a o koľko by vám vrástla penzia, ak by ste popri nej chodili aj do práce.
Ktoré značky áut sa opotrebúvajú najpomalšie a ktoré sa aj po ojazdení oplatí i havarijne poistiť?
Majitelia starších vozidiel často zvažujú, či treba mať popri povinnej zákonnej poistke aj tú havarijnú. Na isté modely sa to oplatí, na iné nie.
Návrh za 300 miliónov eur padol. Zvýšený prídavok na dieťa nebude
Plénum pri návrhu na skrátený režim pri prídavku na dieťa nebolo uznášaniaschopné ani na druhý pokus